Nedeľa 27.05.2018
Dnes má meniny 
Iveta
18°C Bratislava
16.04.2017 06:23

Fontána na námestí sa zmenila na sedliacky dvor


Snímka TASR – Michaela Zdražilová


Fontána na námestí v Humennom sa pred veľkonočnými sviatkami zmenila na sedliacky dvor, ktorému dominuje veľkorozmerná maketa sliepky. Doplnený je o vajíčka, seno i ďalšie ľudové prvky.


     Ako TASR informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu mesta, výrobu a osadenie kovovej makety zabezpečovali vo vlastnej réžii a zo svojho rozpočtu Technické služby mesta Humenné. V meste ju budú podľa jej slov využívať celoročne. "Pôjde hlavne o rôzne kultúrne a spoločenské akcie. Počas nich sa bude pravidelne meniť aj jej obsah, keď sa tam budú striedať kvety, zeleň alebo iná výsadba," doplnila.       

Námestie zdobia tiež kraslice žiakov základných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Tí sa zapojili do každoročnej súťaže o najkrajšie veľkonočné vajíčko, ktorú vyhlasuje primátorka Jana Vaľová. "Tohtoročná súťaž sa niesla v znamení ekologickosti a recyklácie, preto boli kraslice zhotovené z rôznych recyklovateľných materiálov," vysvetlila Dochánová.       

Fantázii sa medze nekládli, žiaci použili na výrobu rôzne materiály ako papier, drôt, ale hlavne kartón a plastové fľaše. Dali tak podľa Dochánovej do povedomia tému recyklácie, ktorá v meste rezonuje v súvislosti s odmenou pre Humenčanov, ktorí poctivo separujú.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Pod Mostom SNP pribudlo 13 nových lavičiek
Bratislavčania sa môžu tešiť z trinástich nových lavičiek viedenského typu, ktoré Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy osadil pri Dunaji pod Mostom SNP a pri vstupe na UFO.
viac
08.08.2016
Tradičné Galantské trhy sa ponesú v znamení jedla, kultúry a atrakcií
Na tohtoročné Galantské trhy, ktoré sa budú konať 11. až 13. augusta, sa prihlásilo vyše 230 záujemcov o predaj.
viac
21.12.2016
Silvestrovať sa bude tento rok na Hviezdoslavovom námestí
Ani tento rok hlavné mesto nezaháľalo, čo sa týka príprav na tohtoročný Silvester, aby všetkým Bratislavčanom aj návštevníkom mesta prinieslo veľa radosti a potešenia.
viac
29.11.2017
Na Mariánskom námestí v Žiline inštalujú novú vianočnú výzdobu
Mesto Žilina si pre svojich obyvateľov a návštevníkov pripravilo malé prekvapenie v podobe novej vianočnej výzdoby na Mariánskom námestí. Aktuálne prebieha jej postupné osádzanie a skúšanie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.62 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %