Nedeľa 18.08.2019
Dnes má meniny 
Elena, Helena
°C
26.11.2018 03:10

Jozef Viskupič diskutoval so študentmi SŠ o hrozbách totalitných režimov


Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja


Trnavská župa, v spolupráci s občianskym združením Living Memory, odštartovala projekt s názvom „V totalitnej spoločnosti svoje šance nezlepšíš“. Cieľom je naučiť žiakov stredných škôl rozoznávať fakty od manipulácií, poznávať praktiky totalitných režimov a hodnotu slobody.


Trnavský župan osobne navštívil prvú zo série prednášok, na ktorej sa študenti dozvedeli viac o podiele Slovenska na holokauste, Slovenskom národnom povstaní či nástupe nacistického a komunistického režimu.

„Teším sa, že prostredníctvom projektu máme možnosť stretávať sa so stredoškolákmi. Som presvedčený, že je potrebné pracovať s mladými ľuďmi, pripomínať im našu históriu, aby sa už podobné hrôzy nikdy neopakovali. Na trnavskej župe si uvedomujeme, že v tejto digitálnej dobe majú naši mladí ľudia prístup k obrovskému množstva informácií, a to od faktov až po hoaxy či tzv. fake news. O to viac je dôležité, aby s informáciami vedeli pracovať, správne ich vyhodnocoval a rozlišovali pravdu od klamstva,“ povedal Jozef Viskupič.

Na župných stredných školách bude zrealizovaných celkovo 15 prednášok, a to aj za účasti známej osobnosti verejného života. Ide o pilotný projekt, ktorý bude realizovaný do konca roka 2018, s plánom pokračovať aj v roku 2019.

Autor: (ts-ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.11.2018
Trnavská župa si pripomenie výročie udalostí Novembra ´89 dňom otvorených dverí
Trnavská župa prvýkrát otvorí svoje brány pre širokú verejnosť. Pri príležitosti pripomenutia si udalostí Novembra ´89 pripravil Úrad TTSK Župný deň otvorených dverí.
viac
27.12.2018
Problémy v postojoch mladých ľudí k demokracii nepodceňujeme
Trnavská župa, v spolupráci s občianskym združením Living Memory, realizovala v mesiacoch november a december pilotný projekt „V totalitnej spoločnosti svoje šance nezlepšíš.“ Cieľom projektu, prostredníctvom inovatívnych metód vzdelávania, bol rozvoj demokratického občianstva žiakov stredných škôl.
viac
15.01.2019
Trnavská župa spúšťa projekt participatívneho rozpočtu
Prostredníctvom neho budú môcť obyvatelia kraja, ako aj občianske združenia a neziskové organizácie, navrhovať a rozhodovať o tom, ktoré projekty sa v rámci participatívneho rozpočtu v roku 2019 budú realizovať.
viac
10.08.2019
Do stredných škôl trnavská župa v tomto roku investuje 4,7 mil. eur
Trnavská župa vyčlenila v roku 2019 na modernizáciu a rekonštrukciu budov stredných škôl 4,7 mil. €. Finančné prostriedky smerujú na rekonštrukcie internátov, telocviční, modernizácie učební, opravy fasád, kotolní, sociálnych zariadení a pod.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.46 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %