Piatok 26.04.2019
Dnes má meniny 
Jaroslava
°C
01.11.2018 11:35

Mesto obnovilo ružovú záhradu Esterházyovcov


Ilustračná snímka


Samospráva mesta Galanta zrealizovala zo svojho rozpočtu prostredníctvom podpory Nadácie Slovenskej sporiteľne projekt s názvom "Obnova ružovej záhrady Esterházyovcov" v hodnote približne 4000 eur.


Ako na webstránke mesta informovala projektová manažérka Mestského úradu (MsÚ) v Galante Marcela Mazsárová, "predmetom projektu je ochrana a skvalitnenie životného prostredia mesta, a to prostredníctvom obnovy ružovej záhrady, ktorá bola pôvodne podľa historických prameňov situovaná pred Renesančným kaštieľom v Galante".       

Kaštieľ, ktorý dali postaviť bratia Esterházyovci v roku 1633, je taktiež významnou kultúrnou pamiatkou. Areál pred kaštieľom sa však nachádzal v zlom stave a keďže tam pravidelne usporadúvajú slávnostné mestské akcie aj civilné sobáše obyvateľov, mesto sa rozhodlo tento priestor zrevitalizovať výsadbou nových okrasných kríkov (ruží), obnovou trávnatej plochy a výsadbou nových stromov.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.07.2017
Mesto Levice získalo grant na obnovu historickej promenády
Mesto Levice úspešne získalo finančný  grant vo výške 2199,00 € vo štvrtom ročníku zamestnaneckého grantového programu Ukážte sa v dobrom svetle 2017, ktorý vyhlásila Nadácia Pontis v rámci Nadačného fondu Slovenských elektrární a. s..
viac
27.08.2017
V areáli kaštieľa Esterházyovcov v Galante ožila bitka pri Vozokanoch
Múry a park kaštieľa, ktorý rod vlastnil, sa stali kulisou rekonštrukcie bitky, ktorá je považovaná za symbol protitureckého odboja.
viac
12.06.2018
Neogotický kaštieľ bude mať novú strechu, identickú s pôvodnou
Ukončenie prác na obnove strechy hlavnej budovy neogotického kaštieľa v Galante, ktoré sa začali minulý týždeň, je naplánované na koniec júla. Na novú strechu, ktorá bude identická s pôvodnou, schválili mestskí poslanci 200.000 eur. Radnica si na tento účel zobrala úver.
viac
01.07.2018
Na rekonštrukciu kaštieľa Radvanských vláda uvoľnila 2 milióny eur
Stavebné práce na banskobystrickom kaštieli Radvanských v mestskej časti Radvaň od budúceho týždňa pokračujú. Vláda SR na obnovu národnej kultúrnej pamiatky uvoľnila dva milióny eur. Informoval o tom vo štvrtok primátor mesta pod Urpínom Ján Nosko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.59 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.73 %