Štvrtok 18.07.2019
Dnes má meniny 
Kamila
°C
09.01.2019 03:45

Novým partnerským mestom Stropkova bude ukrajinský Novovolynsk


Stropkov - ilustračná snímka (archiv ON)


Päticu partnerských miest Stropkova, českú Bílinu, poľské Bilgoraj, Ropczyce a Korczynu a estónske Palamuse rozšíri ukrajinské mesto Novovolynsk.


Podľa hovorcu mesta Stropkov Petra Nováka spoluprácu s týmto mestom nadviazali Stropkovčania počas stretnutí spoločných partnerských samospráv v Poľsku už v uplynulých rokoch. V roku 2017 sa delegácia z Novovolynska zúčastnila aj na jarmoku v Stropkove.       

"Výsledkom nášho rokovania je návrh na schválenie zmluvy o partnerskej spolupráci medzi oboma mestami. Táto zmluva vytvorí základ spolupráce v rôznych sférach sociálnoekonomického rozvoja na princípoch vzájomného porozumenia a úcty ku kultúram oboch krajín," vysvetlil primátor Stropkova Ondrej Brendza.       

Príležitosť vidí aj v realizácii projektov v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Maďarsko - Slovensko - Rumunsko - Ukrajina - ENI, ktorého cieľom je zintenzívnenie spolupráce medzi regiónmi Zakarpatia, Ivano-Frankovskou a Černivetskou oblasťou s oprávnenými územiami členských štátov EÚ.       

Poslanci sa schválením partnerskej zmluvy, ktorú jednohlasne schválili, zaoberali na decembrovom rokovaní. Zmluvu podpíšu zástupcovia oboch samospráv začiatkom tohto roka v Stropkove.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.06.2016
Považská Bystrica má nové partnerské mesto
Gruzínske mesto Zestafoni bude ôsmim partnerským mestom Považskej Bystrice. Medzinárodnú dohodu s novým partnerom schválilo tento týždeň považskobystrické mestské zastupiteľstvo.
viac
04.08.2016
Festival partnerských miest Žiliny – Deň európskej kultúry 2016
Mesto Žilina pozýva na Deň európskej kultúry 2016, ktorý sa uskutoční v piatok 5. augusta 2016 od 14:30 hod. na Mariánskom námestí.
viac
09.06.2017
Stropkov rekonštruuje historický park, deťom odovzdali ďalšie nové ihriská
Postupná obnova centra mesta prebieha v Stropkove aj v tomto roku. Aktuálne finišujú s terénnymi a sadovými úpravami historického parku. Vlani tam bolo kompletne zrekonštruované a vymenené kované oplotenie, teraz sa zamerali na revitalizáciu zelene, starej fontány a mobiliáru.
viac
13.10.2017
Stropkov po jedenástich rokoch výrazne zlepšil svoj rating
Na poslednom rokovaní stropkovského mestského zastupiteľstva sa poslanci oboznámili aj s novým ratingovým hodnotením samosprávy. Ukázalo sa, že prijaté konsolidačné opatrenia a rozumné investície priniesli výsledky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.09 %