Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
23.06.2017 03:06

Po 12 rokoch otvoria v meste kúpalisko s morskou vodou


Vizualizácia projektu.


Brány zrekonštruovaného letného kúpaliska v Kežmarku sa pre prvých návštevníkov otvoria v sobotu 1. júla. K dispozícii budú dva bazény so slanou morskou vodou.


Mestu sa podarilo sprevádzkovať schátralé mestské kúpalisko, ktoré bolo viac ako desať rokov zatvorené. Oficiálne otvorenie sa uskutoční 29. júna, pre verejnosť sa brány otvoria v prvý deň školských prázdnin, teda 1. júla.

Ceny vstupného, ktoré schválili poslanci mestského zastupiteľstva v Kežmarku na svojom štvrtkovom (22. 6.) zasadnutí, bude zverejnené na internetovej stránke mesta. Výška vstupného sa podľa slov komunikačnej manažérky mesta Zuzany Šlosárovej bude líšiť pre držiteľov mestskej karty a pre obyvateľov s trvalým pobytom v Kežmarku a pre návštevníkov z iných miest a obcí.      

"Chceme, aby kúpalisko slúžilo predovšetkým Kežmarčanom. Pri jeho otvorení plánujeme spustiť aj mestskú zľavovú kartu. Postupne do nej zapracujeme ďalšie výhody. Úprimne sa teším, že sa po 12 rokoch do mesta vráti možnosť letného kúpania," uviedol primátor Kežmarku Ján Ferenčák.

Na komplexnú rekonštrukciu letného kúpaliska bolo vyčlenených 545 000 eur. Plocha oploteného areálu predstavuje 5504 štvorcových metrov. Relaxovať sa dá v dvoch bazénoch so slanou morskou vodou. Morská soľ pochádza z chorvátskeho ostrova Pag. Pre deti je určený menší bazén s plochou 36 štvorcových metrov s hĺbkou vody v bazéne 40 centimetrov. Teplota vody je 35 stupňov Celzia a napúšťať sa bude počas sezóny raz za mesiac. "Veľký bazén má vodnú plochu 628,5 štvorcových metrov a hĺbku 1,4 metra. Teplota vody sa tam pohybuje od 20 do 28 stupňov Celzia," povedala Šlosárová. Kapacita komplexu je koncipovaná pre 300 osôb.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.02.2017
Mestské kúpalisko v Kežmarku bude pripomínať more
V Kežmarku by mali začať na jar s výstavbou mestského kúpaliska. Primátor Ján Ferenčák uviedol, že v lete by malo byť kúpalisko už v prevádzke, pričom bazény by mali byť naplnené slanou morskou vodou.
viac
02.01.2018
Mestské kúpalisko na Rumanovej bude mať nový nerezový bazén
Mestské kúpalisko na Rumanovej bude pre návštevníkov komfortnejšie. V novej letnej sezóne budú využívať moderný, nerezový plavecký bazén. Pred dvomi rokmi mestský podnik vynovil v areáli kúpaliska aj detský bazén.
viac
15.06.2019
Kúpalisko je pripravené otvoriť svoje brány v sobotu 16. júna
Podmienkou je priaznivé počasie. Ak bude aktuálna predpoveď počasia na sobotu 16. júna platiť, sú na letnom kúpalisku o 10.00 h vítaní prví návštevníci v tejto sezóne. Vstupné zostáva nezmenené, otváracie hodiny budú upravené podľa želania viacerých návštevníkov z minulého leta.
viac
26.07.2019
V Nesvadoch otvorili nové termálne kúpalisko
Už od zajtra od 9,30 je pre verejnosť otvorené nové termálne kúpalisko v Nesvadoch. Dnešný slávnostný ceremoniál jeho otvorenia sa stretol s veľkým záujmom miestnych obyvateľov i hostí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %