Štvrtok 21.02.2019
Dnes má meniny 
Eleonóra
4°C Bratislava
09.11.2018 02:30

V centre mesta odštartovali Staromestské martinské hody


Ilustračný výrez plagátu


V centre Bratislavy na Rudnayovom námestí štartujú dnes Staromestské martinské hody. Potrvajú do nedele (11. 11.) a chýbať na nich nebude kultúrny program, požehnanie mladého vína, pečený býk, tvorivé dielne či lampiónový sprievod. Hlavné mesto o tom informuje na svojom webe.


      

     Hody sa začnú v piatok od 15. h ľudovou hudbou. O 17. h bude v Dóme sv. Martina svätá omša a požehnanie mladého vína bratislavským arcibiskupom-metropolitom Stanislavom Zvolenským. Návštevníci sa môžu neskôr oboznámiť s korunovačnou históriou Dómu sv. Martina.       

Na sobotu (10. 11.) sú pre deti pripravené tvorivé dielne i divadelné predstavenia.

Na 17. h je naplánovaný lampiónový sprievod, ktorý má prechádzať cez Rudnayovo námestie, Panskú, Hviezdoslavovo námestie, Sedlársku či Ventúrsku ulicu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
30.09.2016
Október v bratislavskom regióne prinesie hody
Pokračovanie Župnej jesene so sebou aj v októbri prinesie podujatia, ktoré vytiahnu do jesenných ulíc milovníkov hodovania, dobrého vína a miestnych špecialít z kapusty.
viac
15.09.2017
Sezóna hodov a vinobraní je v plnom prúde!
Tento víkend vás do ulíc vytiahnu podujatia ako Týžden dobrovoľnictva, Fitfest, Račianske vinobranie, Vajnorské hody, Krúžkovanie Ružinova 2017, Vegánske hody 2017, Modranské vinobranie 2017 a Beh Pezinkom.
viac
08.11.2017
V piatok začnú v Bratislave obľúbené Svätomartinské dni
Svätomartinské dni, ktoré spájajú staromestské Martinské hody so Sviatkom mladého vína, sa budú konať od piatka 10. novembra do nedele 12. novembra na Rudnayovom námestí, Primaciálnom námestí a v Zichyho paláci. Súčasťou trojdňového programu bude aj viacero aktivít a predstavení pre deti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %