Nedeľa 25.08.2019
Dnes má meniny 
Ľudovít
°C
23.07.2019 03:45

V Mliečanoch dokončili renováciu kultúrneho domu a bezprostredného okolia


Budova kultúrneho domu v Mliečanoch pred rekonštrukciou. Snímka zdroj: dunstreda.sk


V rámci takmer trojmesačnej investičnej výstavby dokončili za 80-tis. eur renováciu kultúrneho domu a bezprostredného okolia v obci Mliečany, ktorá patrí pod mesto Dunajská Streda. Odovzdanie kultúrneho domu bude v auguste.


Ako uviedlo mesto na svojej webstránke, kultúrny dom dostal novú tepelnú izoláciu, obnovili strechu, vo vnútorných priestoroch nainštalovali nové osvetlenie, pribudli nové stoly, stoličky a nová kuchynská linka. Okrem iného renovovali aj hygienické miestnosti a pribudla tiež veľká terasa.       

V kultúrnom dome plánujú rôzne akcie, na jeseň vyrezávanie tekvíc, ale aj adventnú slávnosť či mikulášske predstavenie pre deti, čím sa mu navráti pôvodná funkcia miesta stretnutí miestneho spoločenstva či iných podujatí.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
18.12.2018
Mestské zastupiteľstvo v Dunajskej Strede schválilo rozpočet mesta na rok 2019
Mestské zastupiteľstvo v Dunajskej Strede schválilo v uplynulých dňoch bez pripomienok rozpočet mesta na rok 2019. Jeho súčasťou je niekoľko investícií. Mestské dotácie sú vyššie.
viac
04.03.2019
Kultúrny dom v Hanušovciach zrekonštruujú za viac ako 690-tis. eur
Objekt kultúrneho domu v Hanušovciach nad Topľou zrekonštruujú za viac ako 690-tis. eur. Samospráva na tieto aktivity získala nenávratný finančný príspevok.
viac
18.06.2019
Dunajská Streda bude hostiť profesionálnu cyklistickú súťaž
V nedeľu 23. júna sa v Dunajskej Strede bude konať druhý ročník profesionálnej cyklistickej súťaže a rodinného cyklistického dňa Kukkonia Tour 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.74 %