Utorok 10.12.2019
Dnes má meniny 
Radúz
°C
23.04.2019 10:55

Cyklobus do Čunova má tento rok zmenené podmienky


Ilustračná snímka, zdroj: Dunajska Streda


Slovenská autobusová doprava (SAD) Dunajská Streda ponúka deviatu sezónu cyklobus pre cyklistov a nadšencov kolieskových korčúľ. V tomto roku premáva od 19. apríla do konca septembra za zmenených podmienok - všetky spoje cyklobusu nadväzujú na lodné spoje cyklokompy medzi Čunovom a Hamuliakovom.


Ako uviedol zástupca riaditeľa SAD Miloslav Homola, minulý rok bol najúspešnejším v rámci prevádzkovania cyklobusu, na základe čoho sa ho rozhodli prevádzkovať aj tento rok. Trasa nebude viesť až na hrádzu do Čunova, ale bude sa končiť v jachtovom klube v Čunove.         

Cyklobus odchádza cez víkendy a sviatky zo zastávky na Hlavnej ulici oproti dunajskostredskej radnici o 9,30 h a 13,30 h. Naspäť z Čunova sa vracia o 12,00 h a 18,00 h. V špeciálne upravenom priestore autobusu je možné umiestniť 20 bicyklov, počet cestujúcich je takisto 20 a sú tam i miesta na státie.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.07.2018
Dunajskostredské leto 2018 prinesie ešte päť podujatí
Dunajskostredské leto, ktoré odštartovalo tento týždeň, prinesie ešte päť žánrovo rôznorodých letných kultúrnych podujatí. Všetky sa uskutočnia pred Mestským kultúrnym strediskom Benedeka Csaplára v Dunajskej Strede.
viac
04.08.2018
Trnavský župan dáva trestné oznámenie
Trnavský samosprávny kraj, vzhľadom na medializované informácie, preveril situáciu súvisiacu s pôsobením falošného lekára v Dunajskej Strede. Tento človek neprevádzkuje zdravotnícke zariadenie, na ktoré by mu samosprávny kraj, podľa platnej legislatívy, vydal povolenie na prevádzkovanie.
viac
18.01.2019
TTSK usporiada festival stredných škôl v Senici a Dunajskej Strede
Na Žitnom ostrove a na Záhorí sa bude môcť verejnosť oboznámiť s ponukou stredných škôl v Trnavskom kraji v rámci festivalu stredných škôl s názvom Kam na strednú. TASR o tom informoval Patrik Velšic z odboru komunikácie Trnavského samosprávneho kraja.
viac
22.01.2019
Kraj chce zriadiť profesionálne divadlo pre maďarskú komunitu
Súťaž na vypracovanie Koncepcie založenia regionálnej divadelnej scény národnostného charakteru v meste Dunajská Streda vypísal Úrad Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %