Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
12.06.2024 02:10

O spolupráci so Slovensko – českým expertným centrom


Snímka zdroj: ZMOS


Predstavitelia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) rokovali so zástupcami Slovensko – českého expertného centra, ktoré pôsobí pod záštitou honorárneho konzulátu SR v Brne.


Novovzniknutá nezisková organizácia sa venuje podpore a rozvoju česko-slovenskej ekonomickej spolupráce v rôznych hospodárskych sektoroch. Primárnym cieľom je nadväzovanie, organizovanie a koordinácia vzájomnej medzinárodnej spolupráce medzi inštitúciami, firmami a jednotlivcami a vytvorenie optimálnych podmienok pre dynamický a udržateľný rozvoj cezhraničnej spolupráce.

„Išlo o úvodné stretnutie. Teší ma, že o ZMOS je záujem aj v Českej republike. Spolupráca sa môže prejaviť na poli univerzít so zapojením miest a obcí, pri posilnení družby partnerskej spolupráce miest a obcí a pri sieťovaní miest a obcí s cieľom zvyšovania know-how a príkladov dobre praxe,“ povedal predseda ZMOS Jozef Božik po rokovaní v utorok 11. júna 2024.

ZMOS zastupovala aj Ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Zuzana Špačeková, Slovensko – české expertné centrum Marek Jůva a Eva Lattnerová.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.07.2020
Ako sa realizoval program Interreg PL-SK v roku 2019
Úspechy a neúspechy realizácie programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko Slovensko 2021 -2024 za rok 2019 sa môžete dočítať vo výročnej správe o realizácii programu, ktorá už bola schválená Európskou komisiou.
viac
09.11.2020
Samosprávy náročné úlohy pri testovaní zvládli
Slovenské mestá a obce náročné úlohy, ktoré boli potrebné pre zabezpečenie celoplošného testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19, zvládli. Po druhom kole celoplošného testovania, ktoré sa realizovalo počas uplynulého víkendu to skonštatoval predseda ZMOS B. Tréger.
viac
26.07.2021
VÚB banka a ZMOS vstúpili do šiesteho roku spolupráce
VÚB banka a Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) opäť podpísali Zmluvu o spolupráci a partnerstve a potvrdili tak túto výnimočnú kooperáciu už šiesty rok po sebe.
viac
01.02.2024
Sociálni partneri ZMOS a RÚZ o spolupráci v Aliancii sektorových rád
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik sa stretol s generálnym sekretárom Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) Martinom Hoštákom k témam sociálneho dialógu, spolupráci v rámci novozriadenej Aliancie sektorových rád a k ďalším spoločným témam spolupráce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %