Nedeľa 19.01.2020
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
14.04.2019 11:25

V Trebišove vzniklo nové detské ihrisko


Ilustračná snímka mesto Trebišov


Z novovybudovaného detského ihriska sa môžu tešiť najmä deti zo sídliska STRED a jeho blízkeho okolia. Nové ihrisko je nepretržite sprístupnené, samozrejme, širokej verejnosti a poslúži aj ostatným obyvateľom mesta, v prípade potreby aj pre materské a základné školy.


Detské ihrisko pozostáva z viacerých herných prvkov. Deti vo veku už od 2 do 14 rokov môžu počas pobytu na čerstvom vzduchu využiť kombinovanú zostavu, ktorá je zložená z dvoch vzájomne spojených priechodných domčekov. Súčasťou jedného domčeka sú schodíky a hojdačka. Druhý domček disponuje šmýkačkou a ramenom. Na ramene sú umiestnené gymnastické prvky na lezenie. Deti poteší aj dvojhrazda, vahadlová hojdačka s kapacitou pre 4 osoby, nerezový domček s kresliacou tabuľou. Pri trávení voľného času menšie deti využijú aj dve pružinové hojdačky v tvare koníka a motorky. Do zeleného vnútrosídliskového priestranstva pribudla tiež kovová infotabuľa.

Novozriadeným ihriskom mesto vytvorilo podmienky na bezpečnú hru, rozvoj pohybových aktivít a zručností najmenších Trebišovčanov,  tiež na relax pre deti aj ich rodičov, dodala hovorkyňa.

Dotáciu vo výške 9 500 eur na realizáciu projektu mesto získalo zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky prostredníctvom kapitoly Úradu vlády Slovenskej republiky.

Autor: (ts-Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2018
Do budovania a dopĺňania detských ihrísk investuje Lučenec 200 000 eur
Nové detské ihriská a herné prvky na už existujúcich ihriskách pribudnú počas tohto roka v Lučenci minimálne v štyroch až piatich lokalitách. Informovala o tom primátorka Alexandra Pivková s tým, že mesto na spomínaný účel vyčlenilo v tohtoročnom rozpočte 200 000 eur.
viac
05.01.2019
Na Sídlisku III v Prešove vyrástlo nové detské ihrisko
Prešovske deti zo Sídliska III dostali v tomto vianočnom období krásny darček. Za nákupným strediskom Družba sa môžu hrať na novom detskom ihrisku.
viac
27.05.2019
Nevyužité hlasovacie lístky potešia v Nitre škôlkarov a školákov
Tony nevyužitých hlasovacích lístkov v Nitre potešia deti z materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitra. Časť lístkov skončí v kultúrnych centrách.
viac
13.07.2019
Rodičia budú za deti v materských školách platiť viac
Rodičia budú za deti do troch rokov navštevujúce mestské materské školy v Humennom platiť viac. Vyplýva to zo všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktoré vo štvrtok (11.7.) prijali poslanci mestského zastupiteľstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %