Streda 17.07.2024
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
18.09.2017 10:53

V meste obnovujú historickú Košickú bránu


Košická brána. Snímka zdroj: (panoramio.com).


V Levoči začali s rekonštrukciou historickej Košickej brány, ktorá bola súčasťou mestského opevnenia na začiatku 14. storočia. Ako priblížil viceprimátor Levoče Jozef Cvoliga, v súvislosti s rekonštrukciou historickej pamiatky je na časti Košickej ulice uzatvorená doprava.


Obmedzenia sa týkajú aj mestskej hromadnej dopravy. Práce by mali podľa slov samosprávy potrvať do konca októbra.     

"Košická brána bola naposledy rekonštruovaná v rokoch 1982-1983, medzitým sa robili už len povrchové nátery. Brána je veľmi frekventovaná, nakoľko popod ňu vedie hlavný prejazd na Námestie Majstra Pavla," uviedol Cvoliga. Podľa jeho slov ju začala postupne ničiť soľ, ktorá sa používa pri zimnej údržbe miestnych komunikácií, ale aj voda. "Výskumom sme zistili, že podložie a pivničné priestory už nezodpovedajú aktuálnej situácii," priblížil viceprimátor.       

"V budúcom roku chceme hľadať ďalšie zdroje, aby sme mohli dofinancovať jej kompletnú rekonštrukciu," povedal Cvoliga. Mesto získalo na obnovu historickej pamiatky 245 000 eur zo zdrojov Ministerstva financií SR. Brána by mala byť po úprave spolu s prechodom pre autá a pre peších nasvietená.       

Do konca októbra platí na Košickej ulici úplná uzávera miestnej komunikácie. Z tohto dôvodu dôjde aj k obmedzeniam v mestskej hromadnej doprave, pričom bude dočasne zrušená autobusová zastávka na Košickej ulici. "Cestujúca verejnosť bude môcť využiť náhradnú autobusovú zastávku na Námestí Majstra Pavla pri meštianskom dome číslo 62. Obchádzková trasa je vedená po štátnej ceste I/18 a miestnych komunikáciách na Vysokej a Novej ulici," uvádza sa na internetovej stránke mesta Levoča.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.07.2020
Na Štefánikovej a Hviezdoslavovej ulici položia protihlukový asfalt
Na prešovských cestách v centre mesta bude prvý raz použitá protihluková asfaltová zmes. Špeciálna asfaltová vrstva bude položená na vozovke v závere rekonštrukcie ulíc Hviezdoslavova a Štefánikova.
viac
20.08.2020
Mesto rokuje o termíne ukončenia rekonštrukcie karloveskej radiály
Mesto Bratislava aktuálne rokuje so zhotoviteľom stavby o termíne ukončenia rekonštrukcie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Potvrdila to hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová s tým, že v najbližších dňoch poskytne magistrát bližšie informácie.
viac
10.06.2021
Práce na moste v Iliaši pokročili, čoskoro sa začnú dopravné obmedzenia
Projekt výstavby nového mosta do mestskej časti Iliaš je v plnom prúde. Aktuálne sa stavebné práce zameriavajú na nevyhnutnú preložku prívodu elektrickej energie.
viac
01.03.2022
Na území mesta zrekonštruujú do leta 16 km ciest a 7 km chodníkov
Banskú Bystricu čaká v najbližších mesiacoch najväčšia rekonštrukcia dopravnej infraštruktúry za posledné desaťročia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %