Nedeľa 24.09.2023
Dnes má meniny 
Ľuboš, Ľubor
°C
21.11.2022 04:15

Advent s Kysuckým múzeom ponúka výstavy, podujatia i koncert


Banner.


Výstavou Od Ondreja do Troch Kráľov sa začal v nedeľu (20. 11.) v Kysuckom múzeu v Čadci cyklus adventných podujatí. Podľa hovorkyne múzea Miroslavy Jančulovej ponúkne návštevníkom tematické výstavy, podujatia či koncert.


Doplnila, že výstava Od Ondreja do Troch Kráľov náznakovo predstavuje výber ľudových zvykov, postavy z obchôdzok a koledovania. "Výstava je obohatená o banery, na ktorých si návštevníci môžu prečítať o histórii Vianoc, vianočnom stromčeku a o jednotlivých dňoch vianočného obdobia. Na návštevníkov čaká aj predajná časť s vianočnými dekoráciami z dreva, vosku, medovníkov, skla či textilu. Nezabudli sme ani na školy a žiakov, pre ktorých sme pripravili vianočné tvorivé dielne," uviedla Jančulová.

Do ponuky výstav pribudne od 1. decembra výstava Maľujeme zimu, ktorá prostredníctvom obrazov neprofesionálnych výtvarníkov z regiónu Kysúc sprítomní pravú kysuckú zimu.

Dve zimné podujatia sa uskutočnia aj v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke. "Deti sa môžu tešiť na príchod Mikuláša, anjela a čerta počas druhej adventnej nedele (4. decembra). Pre milovníkov Vianoc sme na tretiu adventnú nedeľu (11. decembra) pripravili Vianočné trhy na dedine. Návštevníci môžu ochutnať jedlá z 'Kuchyne starých materí', zabíjačkové špeciality, zažijú pravé obchôdzky Lucií a budú si môcť vypočuť koledy. Skanzen bude počas týchto dní otvorený od 10.00 h do 16.00 h a všetky deti do 15 rokov budú mať vstup zadarmo," priblížila Jančulová.

Adventná atmosféra podľa nej zavíta aj do Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou. "Na štvrtú adventnú nedeľu (18. decembra) sme v spolupráci s Miešaným speváckym zborom Kysuca pripravili Adventný koncert, ktorý sa začne o 14.00 h," dodala hovorkyňa Kysuckého múzea.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.09.2019
Sladká nedeľa v Skanzene Vychylovka
Kulinárska turistika sa vo svete stáva čoraz populárnejšou. Kto „zabrúsi“ do Vychylovky, ochutná nielen chutné sladké dobroty, ale aj kus kysuckej minulosti.
viac
17.01.2020
Výstava Cesta na Mesiac v Kysuckom múzeum v Čadci
Kysucké múzeum v Čadci v spolupráci s Technickým múzeom v Košiciach pripravilo pre návštevníkov putovnú výstavu Cesta na Mesiac, ktorú si budú môcť od 13. 1. do 1. 3. 2020 prehliadnuť v hlavnej budove Kysuckého múzea v Čadci.
viac
22.04.2021
V Kaštieli Radoľa môžete obdivovať krásu výšiviek
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo v priestoroch renesančného kaštieľa v Radoli výstavu pod názvom Ihlou maľované. Výstava potrvá od 27. 4. do 5. 9. 2021.
viac
10.01.2023
Najúspešnejšie podujatia vlaňajška na Oravskom hrade boli zamerané na rodiny
Najúspešnejšie podujatia minulého roka na Oravskom hrade boli zamerané na detského návštevníka a rodiny. Patrili medzi ne Rozprávkový hrad, večerná prehliadka či Mikuláš. Uviedla to riaditeľka Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava Mária Jagnešáková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.07 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.00 %