Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
06.04.2022 01:30

B. Štiavnica po obnove ulice Pod kalváriou bude rekonštruovať aj Dolnú Reslu


Kalvária Banská Štiavnica.


Po rekonštrukcii ulice Pod kalváriou, ktorá aktuálne finišuje, sa začne v starobylej Banskej Štiavnici aj obnova ďalšej dôležitej cesty v centre mesta – Dolnej Resly. Náklady na jej obnovu by mali dosiahnuť približne 851 000 eur. Uviedla to primátorka Nadežda Babiaková.


„Na tejto ulici sa okrem samotnej povrchovej úpravy vozovky zrealizuje aj odvodnenie kanalizáciou, osadenie potrebných sietí, stavba oporných múrov a nového verejného osvetlenia,“ uviedla Babiaková. V ďalšom kroku sa tam zrealizuje aj výsadba novej zelene. Túto stavbu by mali ukončiť v októbri 2022.

„Tento rok ideme realizovať aj výstavbu detského ihriska na sídlisku Drieňová a tiež projekt SMART City,“ uviedla primátorka. Mesto by malo pracovať aj na celkovej úprave lokality Červená studňa pre jej využitie na športové a rekreačné účely.

Vedenie mesta má tento rok v pláne vypracovať i štúdiu na dovybavenie a zveľadenie sídliska Drieňová. Štúdia sa zameria najmä na úpravu zelene, vrátane využitia plôch pre vnútrobloky. Samospráva chce tiež vypracovať štúdiu na ďalšiu výstavbu rodinných domov. „Prebiehať budú aj rokovania ohľadom možnej výstavby nových nájomných bytov či bytových domov,“ doplnila primátorka. Podľa nej síce nie je po tejto forme výstavby rodinného bývania až taký dopyt, ako by sa pri lokalite UNESCO mohlo zdať, napriek tomu mestský úrad eviduje viac ako 50 žiadostí na tento typ bývania.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.10.2020
V Banskej Štiavnici začali s rekonštrukciou Mládežníckej ulice
V Banskej Štiavnici sa začína v stredu rekonštrukcia cestnej komunikácie na ulici Mládežnícka, ktorá spočíva aj v obnove parkoviska lokalizovaného v blízkosti historického centra mesta.
viac
08.01.2021
V roku 2021 chystá B. Štiavnica aj niekoľko väčších investícií
Mesto Banská Štiavnica ešte nemá schválený rozpočet na rok 2021, poslanci o ňom budú hlasovať na niektorom z najbližších mestských zastupiteľstiev. Potvrdila to primátorka Nadežda Babiaková s tým, že v návrhu rozpočtu sa našiel priestor aj na niekoľko väčších investícií.
viac
26.04.2021
Ulicu Pod Kalváriou mesto zrekonštruuje za viac ako 700 000 eur
Mesto Banská Štiavnica chystá rekonštrukciu ulice Pod Kalváriou, do jej komplexnej obnovy plánuje investovať viac ako 700 000 eur. Ako potvrdila primátorka mesta Nadežda Babiaková, práce čiastočne ovplyvnia aj tohtoročnú letnú turistickú sezónu.
viac
01.03.2022
Na území mesta zrekonštruujú do leta 16 km ciest a 7 km chodníkov
Banskú Bystricu čaká v najbližších mesiacoch najväčšia rekonštrukcia dopravnej infraštruktúry za posledné desaťročia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %