Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
26.05.2017 10:49

Cirkusové vystúpenia a súťaže prinesie Deň detí na Primaciálnom námestí


Pozvánka.


Hlavné mesto SR Bratislava s mestskou spoločnosťou Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) pripravili v sobotu 27. 5.2017 na Primaciálnom námestí v Bratislave Deň detí s jazdou na elektrických mini autíčkach.


Podujatie o 10. hodine otvorí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Atraktívny program si návštevníci budú môcť vychutnať až do 16: hodiny.

Počas celej soboty budeme hovoriť nielen o ekológii ale aj o správnom triedení odpadu a o tom, na čo všetko sa dá odpad využiť. Pripravená bude prehliadka pravého smetiarskeho auta a historického autobusu Škoda 706 RTO, ktorý jazdil v Bratislave v rokoch 1959 – 1972. Malí návštevníci si budú môcť zajazdiť na detských elektrických autíčkach rôznych značiek. Každý návštevník sa navyše môže zapojiť do súťaže o hlavnú cenu – detské elektrické autíčko. Stačí, ak na mieste vyplní a odovzdá súťažný lístok.

Skupina Rytmika so skvelou bubnovou šou nielen na odpade dokáže, že prázdne kontajnery a ďalší odpad sa dajú využiť aj netradične. Malí aj veľkí návštevníci si budú môcť pozrieť cirkusové a akrobatické vystúpenia, zúčastniť sa cirkusových workshopov a vyskúšať si hulahoopy, loptičky, žonglovacie šatky, stuhy a iné zaujímavé veci.

V tvorivých dielňach vás naučíme, že aj odpad je možné premeniť na milý darček. Svoju kondíciu si otestujete na elektrických bicykloch a odmenou vám bude cukrová vata, ľadová káva, smoothie a nealko mojito. O zábavu sa postará originálna smetiarska fotobúdka, z ktorej si zdarma odnesiete vlastné fotky. Chýbať nebudú ani maľovanie na tvár, propagačné materiály o správnom triedení odpadu a veľa ďalšieho.

Partnermi podujatia sú informačný magazín Bratislavy in.ba, TV Bratislava, Dopravný podnik Bratislava a spoločnosť RYCHLYPRESUN.SK.

 

Autor: (Zuzana ONUFER, hovorkyňa primátora)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.09.2016
V Spaľovni odpadu otvorili vzdelávacie environmentálne OLO Centrum
Pri príležitosti prvého Dňa otvorených dverí v Spaľovni odpadu mestskej organizácie Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) vo Vlčom hrdle v piatok (23. 9.) zároveň otvorili prvé výchovno-vzdelávacie environmentálne OLO Centrum v Bratislave.
viac
24.05.2017
Informovanosť mladej generácie je dôležitá
V pondelok sa začali Dni otvorených dverí Ústavu pamäti národa 2017, ktorých partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Počas piatich dní sa predovšetkým študenti stredných škôl oboznámia s činnosťou Ústavu pamäti národa a výsledkami práce jeho odborných zamestnancov.
viac
13.10.2017
Víkend v bratislavskom regióne v znamení jesenných podujatí
Tento víkend vytiahnu do ulíc regiónu aj tieto podujatia: filmový festival Jeden svet 2017, Burza starožitností na Hrade Červený Kameň, 8. Lampiónový sprievod Bernolákovom, Petržalská šarkaniáda, Pezinský strapec , Veteránska jazda v Modre a Bratislava Mozart Festival.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %