Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
12.09.2022 02:25

Handlová vlani podala 31 projektových žiadostí, v 19 bola úspešná


Mestský úrad v Handlovej.


Mesto Handlová, mestské organizácie samostatne alebo v spolupráci so samosprávou vlani podali 31 žiadostí na čerpanie mimorozpočtových prostriedkov na rôzne projekty.


V 19 prípadoch boli úspešní, s jednou žiadosťou čakajú na vyhodnotenie. Vyplýva to zo štatistiky oddelenia mestských projektov.

"Každý rok podávame viacero projektov, najmä na čerpanie prostriedkov z fondov Európskej únie, v tých sme úspešní v podstate na 100 percent už od roku 2018," skonštatoval vedúci oddelenia mestských projektov Peter Cagáň.

V procese schvaľovania má mesto podľa neho jeden veľký projekt. "Ide o zvýšenie kvality poskytovania služieb. Žiadateľom bol dom kultúry spolu so samosprávou, celkové oprávnené výdavky sú vo výške 207 000 eur," konkretizoval.

V implementácii má samospráva projekty cez päť operačných programov (OP). "Najväčšiu čiastku máme zazmluvnenú cez OP Ľudské zdroje. Ide aktuálne o tri projekty - opatrovateľky, podpora zamestnateľnosti v regióne horná Nitra s rozpočtom 907 000 eur a podpora verejných kapacít v okrese Prievidza, v rámci ktorého sme partnerom mesta Prievidza," priblížil Cagáň.

Z Integrovaného regionálneho operačného programu mesto podľa neho získalo prostriedky na revitalizáciu vnútrobloku na Morovnianskej ceste za 513 000 eur. "Ďalším projektom sú detské jasle, kde máme problémy v súvislosti so zvyšujúcimi sa cenami stavebných materiálov. Z OP Kvalita životného prostredia je to projekt biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu, kde čakáme na dodanie vozidla. Z Programu rozvoja vidieka budeme financovať podporu turistickej infraštruktúry," doplnil.

Mesto má aktuálne schválené a v implementácii projekty za 3,15 milióna eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2021
Vybrané projekty podporí mesto z participatívneho rozpočtu
Občianske združenia, neziskové organizácie i jednotlivci v Leviciach môžu do 29. januára podávať projekty, ktoré by mali byť financované z participatívneho rozpočtu mesta.
viac
08.04.2021
O prostriedky z participatívneho rozpočtu Novej Bane sa uchádzajú tri projekty
O finančné prostriedky z participatívneho rozpočtu mesta Nová Baňa sa uchádzajú tri projekty. Samospráva o pridelení financií rozhodne do konca apríla, informoval primátor mesta Branislav Jaďuď.
viac
15.04.2021
Predajom prebytočného majetku získala Handlová viac ako 60 000 eur
Mesto Handlová získalo predajom svojho prebytočného majetku do rozpočtu viac ako 60 000 eur. Financie dostane za dom v Novej Lehote a bývalé zdravotné stredisko. O kúpu bývalej kolkárne a domu na Dolnom konci nikto neprejavil záujem. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
30.04.2021
Bratislava prerozdelí na športovú infraštruktúru 600 000 eur
Mesto Bratislava prerozdelí 600 000 eur na podporu investícií do športovej infraštruktúry. Dotácie získa 18 projektov, v ktorých sa napríklad počíta s výstavbu či rekonštrukciu športových areálov, workoutu i pumptrackových dráh. Rozhodlo o tom vo štvrtok bratislavské mestské zastupiteľstvo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %