Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
02.05.2022 12:35

J. Viskupič: Výstavba kanalizácií a vodovodov nie je v kompetencii TTSK


Ilustračná snímka.


Výstavba kanalizácií a vodovodov nie je v kompetencii samosprávnych krajov, ale obcí a miest. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) aktuálne vstupuje do rokovaní o nastavení nových eurofondov tak, aby na tieto účely boli k dispozícií obciam a vodárenským spoločnostiam dostatočne veľké alokácie.


Vedenie TTSK si so starostami z okresu Skalica zadefinovalo už v roku 2018 niekoľko tém, ktorým by sa mal kraj prioritne venovať. "Vieme, že v Skalickom okrese je ešte desať obcí, ktoré nemajú vodovod ani odpad. Mnohí starostovia majú problém s čerpaním eurofondových projektov. Bavili sme sa o tom, že tieto zámery sú spolu s krajom voči štátu spoločné. Niektoré problémy sa dajú riešiť v kratšom časovom horizonte, iné budú rozložené na dlhšie obdobie," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič 12. januára 2018 na stretnutí.

Téme vodovodov a kanalizácie na Záhorí sa vedenie TTSK venovalo aj na konci apríla počas ďalšieho stretnutia so starostami a primátormi. "Projekt výstavby vodovodu a kanalizácie na Záhorí sa nachádza medzi 2700 zámermi v celkovej hodnote 3,9 miliardy eur, ktoré samosprávny kraj zozbieral. Dobudovanie vodovodov a kanalizácií sme stanovili ako jeden z top strategických cieľov na roky 2021 až 2027. V novom programovom období eurofondov chceme, aby sa z Programu Slovensko investovalo práve do tejto infraštruktúry. Ambíciou výstavby sietí v celkovej hodnote 35,8 milióna eur je zlepšiť kvalitu života na Záhorí," informoval predseda TTSK.

Ako doplnil, ide o projekty, ktoré by mohli byť spolufinancované z európskych zdrojov a odzrkadľujú reálnu potrebu modernizácie kraja. Aktuálne prebieha ich triedenie v siedmich tematických pracovných skupinách, ktoré fungujú pri Rade partnerstva TTSK. O výbere projektov spolufinancovaných z eurofondov bude rozhodovať rada partnerstva.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.01.2019
TTSK usporiada festival stredných škôl v Senici a Dunajskej Strede
Na Žitnom ostrove a na Záhorí sa bude môcť verejnosť oboznámiť s ponukou stredných škôl v Trnavskom kraji v rámci festivalu stredných škôl s názvom Kam na strednú. TASR o tom informoval Patrik Velšic z odboru komunikácie Trnavského samosprávneho kraja.
viac
10.12.2020
MV vyčlenilo z eurofondov 17 miliónov eur na budovanie inžinierskych sietí
Ministerstvo vnútra (MV) SR vyhlásilo výzvu zameranú na dobudovanie inžinierskych sietí v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít (MRK). Zo zdrojov Európskej únie na ňu vyčlenilo vyše 17 miliónov eur. Informoval o tom hovorca MV SR Petar Lazarov.
viac
24.08.2021
Na cyklotrase v Senici pribudlo nočné bodové solárne osvetlenie
Pre lepší komfort cyklistov i peších, ktorí využívajú cyklotrasu, ktorá v Senici začína pri areáli mestského kúpaliska a smeruje na Kunovskú priehradu, pribudlo na 2,5 kilometri dlhom úseku bodové orientačné osvetlenie.
viac
21.06.2022
OOCR Záhorie zvýšila za dva roky rozpočet zo 130 000 na 250 000 eur
Rozpočet Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie sa podarilo zvýšiť oproti roku 2020 zo 130 000 na 250 000 eur. Informoval o tom predseda predstavenstva OOCR Zdenko Čambal na zasadnutí členov organizácie, ktoré sa uskutočnilo v Skalici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %