Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
07.07.2023 11:40

Karlova Ves sa pripravuje na zapojenie do PAAS, plánuje tri zóny


Ilustračná snímka: (tasr).


Bratislavská Karlova Ves sa pripravuje na zapojenie celomestského systému regulovaného parkovania (PAAS). Mestská časť plánuje tri parkovacie zóny.


Tou prvou má byť zóna nachádzajúca sa v jej spodnej časti medzi električkovou radiálou a Líčším údolím. Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti.

"Postupne sa pripravujú jednotlivé časti zóny, ktoré sa po schválení budú pripájať do PAAS," konštatuje vedúca oddelenia dopravy miestneho úradu Jana Španková.

Mestská časť má spracovaný návrh projektu organizácie dopravy prvej časti tejto zóny. Ohraničená je ulicami Špieszova, Čavojského, Fadruszova, Kempelenova, Tilgnerova. Zároveň mapuje ďalšiu časť predmetnej zóny, ktorá zahŕňa ulice Segnerova, Donnerova, Pod Rovnicami, Líščie údolie (časť od polikliniky) a Čárskeho.

"Takto ucelený celok bude predstavený verejnosti," približuje Španková. Následne bude zaslaný na Krajský dopravný inšpektorát a do operatívnej komisie bratislavského magistrátu na pripomienkovanie.

PAAS, ktorý magistrát označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom minulého roka v prvých troch zónach - Tehelné pole v Novom Meste, Dvory IV v Petržalke a Krasňany v Rači. Neskôr pribudli postupne viaceré zóny v Ružinove a v Starom Meste zóna Hlavná stanica - Blumentál.

Hlavné mesto má tento rok v pláne rozšírenie PAAS aj do iných mestských častí. Koncom júla by mala byť spustená zóna Centrum - Panenská v Starom Meste. V pláne je rozšíriť PAAS v Novom Meste o sídlisko Pokrok ležiace pozdĺž Račianskej ulice a tiež o lokality Zátišie, Ľudová štvrť, časť Pasienkov a Hostinského sídlisko. V Ružinove by malo ísť o lokalitu Štrkovec, ktorá je ohraničená ulicami Bajkalská, Ružinovská, Tomášikova a Trnavská cesta.

Plánované je tiež rozšírenie pre časť Dvory V a VI a okolie Šustekovej ulice v Petržalke či o zónu Záluhy-východ v Dúbravke.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2020
V tomto týždni by mali spustiť premávku električiek do Dúbravky
V Bratislave by mali v tomto týždni začať jazdiť električky po zrekonštruovanej časti Karlovesko-dúbravskej radiály až do mestskej časti Dúbravka. Predpokladá to hlavné mesto i Dopravný podnik Bratislava (DPB) presný termín spustenia premávky však zatiaľ neuviedli.
viac
23.07.2021
V septembri bude v Karlovej Vsi nové hokejbalové ihrisko
Realizácia nového hokejbalového ihriska v areáli Základnej školy A. Dubčeka na bratislavských Dlhých dieloch sa začne v najbližších dňoch.
viac
20.09.2021
Na miestnom úrade v Karlovej Vsi kompostujú kalifornské dážďovky
Pracovníci úradu ich kŕmia šupkami z rôzneho ovocia, zeleniny či škrupinkami z vajíčok, kompost, ktorý dážďovky vyprodukujú z kuchynského a záhradného odpadu, slúži na hnojenie kvetináčov.
viac
09.09.2023
Zvýšený výskyt diviačej zveri evidujú aj v Karlovej Vsi
Zvýšený výskyt diviačej zveri evidujú aj v bratislavskej Karlovej Vsi. Najčastejšie ich hlásia z lokalít ako Líčšie údolie, Nad lúčkami, Karloveská či Fadruzsova ulica. Informuje o tom na sociálnej sieti mestská časť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %