Piatok 21.02.2020
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
04.03.2019 03:45

Kultúrny dom v Hanušovciach zrekonštruujú za viac ako 690-tis. eur


Ilustračná snímka TASR


Objekt kultúrneho domu v Hanušovciach nad Topľou zrekonštruujú za viac ako 690-tis. eur. Samospráva na tieto aktivity získala nenávratný finančný príspevok.


"Predmetom rekonštrukcie je zateplenie obvodového plášťa budovy, rekonštrukcia kúrenia vrátane výmeny kotlov, výmena osvetlenia a vetranie budovy s rekuperáciou," informoval TASR primátor mesta Štefan Straka. Výsledkom obnovy bude podľa jeho ďalších slov úspora finančných prostriedkov pri prevádzke budovy.

So stavebnými prácami začali vlani v októbri. Ukončenie aktivít projektu je naplánované na november tohto roka. "Práce by sa podľa predbežného odhadu mohli skončiť koncom augusta," spomenul primátor. Realizátorom stavby je bratislavská spoločnosť Euro-Building, a. s. "Cena za dielo je 690.880 eur, z toho spoluúčasť mesta tvorí 5 %, čo je 34.544 eur," vyčíslil Straka.       

Dôvodom, prečo sa samospráva rozhodla pustiť do obnovy tohto objektu, je podľa primátora to, že Hanušovce nad Topľou potrebujú moderný kultúrny stánok, ktorý ponúka dôstojné podmienky pre divákov, ale aj účinkujúcich. "Predovšetkým folklór je v meste mimoriadne silný, veď tu pôsobia až dva folklórne súbory – Oblík a Vargovčan, ktoré reprezentujú mesto doma aj v zahraničí," vysvetlil.       

S prevádzkou budovy začali v roku 1983. Jej technický stav bol podľa Straku už nevyhovujúci a preto mesto pripravilo projekt na rekonštrukciu. Ide o dvojpodlažný, čiastočne podpivničený objekt s rozlohou 2134 metrov štvorcových.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
17.09.2019
Mesto plánuje zrekonštruovať Kultúrny dom v Šali
Mesto Šaľa plánuje zmodernizovať Kultúrny dom v Šali. Časť financií na rekonštrukciu bude musieť samospráva vyčleniť zo svojho budúcoročného rozpočtu.
viac
06.12.2019
Hnúšťa chce zrekonštruovať prístavbu kultúrneho domu
Sumu zhruba 195-tis. plánuje investovať mesto Hnúšťa do rekonštrukcie prístavby kultúrneho domu. Z toho 100-tis eur chce samospráva získať z výzvy Miestnej akčnej skupiny Malohont, zvyšok financovať z úveru.
viac
14.02.2020
Obec Rovňany získala od vlády na obnovu kultúrneho domu 47 000 eur
Kultúrny dom v Rovňanoch v okrese Poltár, v ktorom sídli aj obecný úrad a knižnica, v súčasnosti obnovujú. Obec na to získala príspevok od vlády SR, ktorý kabinet prerozdeľoval pri svojom vlaňajšom výjazdovom zasadaní v Kokave nad Rimavicou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %