Pondelok 02.10.2023
Dnes má meniny 
Levoslav
°C
30.08.2023 07:00

Mesto bude môcť na obnovu domu kultúry čerpať takmer 3,8 milióna eur


Snímka zdroj: (rimava.sk).


Mesto Rimavská Sobota bude môcť čerpať takmer 3,8 milióna eur na komplexnú rekonštrukciu domu kultúry.


Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informovala samospráva s tým, že mesto splnilo podmienky poskytnutia prostriedkov z plánu obnovy a odolnosti v rámci výzvy na obnovu verejných, historických a pamiatkovo chránených budov.

"V rámci tejto rekonštrukcie dôjde k výmene okien, zatepleniu fasády, zatepleniu a opravy strechy a kompletnej regulácii vykurovacieho systému vrátane klimatizácie," priblížila samospráva s tým, že celková suma poskytnutých finančných prostriedkov predstavuje približne 3 770 000 eur.

Dom kultúry v Rimavskej Sobote sa nachádza na Námestí Š. M. Daxnera a je sídlom Mestského kultúrneho strediska Rimavská Sobota. Výstavba objektu sa začala v roku 1973 a v rámci akcie Z na nej participovali i obyvatelia mesta. Kultúrny stánok bol skolaudovaný v roku 1985.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.01.2021
BBSK plánuje investície v oblasti kultúry vo výške okolo 3,68 milióna eur
Nová stála expozícia v Thurzovom dome Stredoslovenského múzea (SSM) v Banskej Bystrici, pokračujúca obnova Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra vo Zvolene a rekonštrukcia Robotníckeho domu v Rimavskej Sobote sú tri nosné investičné projekty.
viac
13.01.2021
BBSK zrekonštruuje Dom osvety v Rimavskej Sobote
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) zrekonštruuje Dom osvety na Jesenského ulici v Rimavskej Sobote. Informovala o tom hovorkyňa kraja Lenka Štepáneková, podľa ktorej kompletnou rekonštrukciou prejde celý objekt od divadelnej sály, cez šatne, toalety, kancelárske aj vstupné priestory.
viac
26.10.2021
Deň komunálu v Rimavskej Sobote
Združenie miest a obcí Slovenska dnes v spolupráci so ZMO Gemera a Malohotnu organizovalo DEŇ KOMUNÁLU, ktorý sa uskutočnil v priestoroch Kultúrneho domu v Rimavskej Sobote.
viac
07.02.2023
Mestský dom kultúry čaká obnova, cieľom je kreatívne a inovačné centrum
Ešte koncom minulého roka mesto Brezno vyhlásilo dvojkolovú súťaž na spracovanie architektonického návrhu rekonštrukcie domu kultúry so zámerom vytvoriť z neho kreatívne a inovačné centrum.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %