Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
25.08.2017 01:20

Mesto chce v rámci nového projektu zatraktívniť Park M. R. Štefánika


Pamätná tabuľa v Parku M. R. Štefánika.


Mesto Partizánske sa pokúsi získať nenávratný finančný prostriedok z Fondu mikropojektov Európskej únie na realizáciu cezhraničného projektu, ktorý je zameraný na podporu turizmu a propagáciu historického, kultúrneho a prírodného dedičstva.


Rozhodli o tom poslanci Mestského zastupiteľstva v Partizánskom v utorok 15. augusta 2017 na svojom rokovaní, kde schválili aj 5-percentnú finančnú spoluúčasť samosprávy na realizácii projektu.

Žiadosť o získanie európskych zdrojov na realizáciu projektu predložili Mesto Partizánske spolu s Dobrovolným svazkom obcí Mikroregion Valašskomeziŕíčsko-Kelečsko.

Hlavným cieľom projektu pod názvom „Zpřístupnéní kulturního a přírodního bohatství na území Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a města Partizánske“ je vytvorenie uceleného materiálu, v ktorom budú zmapované všetky dostupné turistické trasy pre peších i cyklistov v oboch regiónoch, vrátane pamiatok a zaujímavostí. Na týchto trasách zároveň pribudne nový mobiliár ako sú informačné panely a lavičky.

Projekt počíta aj s čiastočnou revitalizáciou Parku Milana Rastislava Štefánika v Partizánskom, v ktorom budú obnovené mlatové chodníky a inštalované dve miniatúry – Bratislavského hradu a Mohyly Milana Rastislava Štefánika. "Bratislavský hrad preto, lebo je do značnej miery symbolom slovenskej štátnosti a v prípade Mohyly Milana Rastislava Štefánika hovoríme o mohyle, kde spočívajú ostatky človeka, po ktorom je pomenovaný park. Ide o človeka, ktorý je symbolom česko-slovenskej štátnosti," vysvetlil primátor Jozef Božik.

Celkové náklady na projekt predstavujú 70 065,40 eura, pričom výška spolufinancovania mesta je 3503,27 eura.

Autor: (msk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2016
Po vynovení bude park slúžiť ako ateliér pre výtvarníkov
Aj ako ateliér pre mladých výtvarníkov bude slúžiť park pri Kultúrnom dome v Žarnovici, ktorý v týchto dňoch revitalizujú. Obnova priestranstva, ktoré bolo v posledných rokoch neupravené, tak dá bodku za úpravou objektu a jeho okolia.
viac
12.04.2017
Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy
Keď je v lete v okolí obchodného centra v susedstve bratislavského Sadu Janka Kráľa teplota 33 stupňov, jeho čierna strecha je rozpálená na 50. V korunách stromov v sade je to však len 17,5 stupňa.
viac
24.04.2020
Dudince začali s revitalizáciou kúpeľného parku
Po troch rokoch prípravných prác sa začala v Dudinciach realizácia stavebnej časti projektu cezhraničnej spolupráce mesta Dudince s maďarskou obcou Bánk.
viac
19.01.2021
Mesto Prešov zrevitalizuje park Vlada Clementisa
Mesto Prešov plánuje v prvej polovici roka 2021 začať s revitalizáciou verejného priestranstva - parku medzi ul. Vlada Clementisa a Levočskou ulicou. Projekt je schválený v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %