Sobota 31.10.2020
Dnes má meniny 
Aurélia
°C
25.03.2020 02:00

MV apeluje na občanov, aby sa obracali na online poradňu prevencie kriminality


Snímka zdroj: (prevenciakriminality.sk).


Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR apeluje na občanov, obete a potenciálne obete trestných činov, aby sa, v prípade, že ich situácia nevyžaduje osobnú konzultáciu, obracali so svojimi problémami na online poradňu na www.prevenciakriminality.sk.


Tu sú k dispozícii pracovníci informačných kancelárií pre obete trestných činov v každom krajskom meste a tiež pracovníci odboru prevencie kriminality. Upozorňujeme, že problematika vírusu COVID-19 nespadá do tém prevencie kriminality, okrem tých prípadov, ktoré sa konkrétne týkajú jednotlivých tém alebo obetí trestných činov. 

Pre doplnenie informácií: Odbor prevencie kriminality (ďalej len "OPK") MV SR sa zaoberá prevenciou obchodovania s ľuďmi, bojom proti extrémizmu, regionálnymi témami, bojom proti korupcii, pomocou seniorom a záležitosťami Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.

MV SR zároveň prostredníctvom OPK realizuje Národný projekt "Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete". Všetky informácie a kontakty na jednotlivé krajské kontaktné body sú dostupné na https://prevenciakriminality.sk/p/pomoc-obetiam. Kontaktné body (Informačné kancelárie pre obete trestných činov) sú až do odvolania pre verejnosť otvorené každý pracovný deň od 8:00 do 11:00 hod. Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu.

Autor: (Michaela PAULENOVÁ, MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.08.2017
Ministerstvo vytvorí osem kontaktných miestností pre obete trestných činov
Umožní to národný projekt Ministerstva vnútra SR s názvom „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“, na ktorý je cez operačný program Efektívna verejná správa (OP EVS) vyčlenená suma 4,1 milióna eur.
viac
06.12.2019
Pomoc v Informačných kanceláriách pre obete trestných činov
Kontaktné body na klientskych centrách v každom kraji sú zamerané na päť cieľových skupín - z radov seniorov, obete násilných trestných činov, nenávistných trestných činov a extrémizmu, obete obchodovania s ľuďmi a obete z radov mládeže.
viac
18.07.2020
Letný seriál prevencie kriminality – chráňme naše deti
Ministerstvo vnútra SR apeluje na rodičov, starých rodičov, pedagógov, vychovávateľov či ostatných dospelých, aby neustále informovali deti a mládež o nástrahách, ktoré na ne striehnu najmä počas letných prázdninových mesiacov.
viac
22.09.2020
Týždeň otvoreného vládnutia 2020 sa uskutoční online
Avizované podujatie Týždeň otvoreného vládnutia 2020, ktoré organizuje Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti sa vzhľadom na platné opatrenia RÚVZ Bratislava a bezpečnosť a zdravie všetkých zúčastnených uskutoční v zhustenej online podobe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.88 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %