Streda 17.07.2024
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
15.04.2023 12:05

Nelegálna skládka pri prešovskom velodróme je odstránená


Ilustračná snímka


Mestu Prešov sa v spolupráci so spoločnosťou Technické služby mesta Prešov, a.s. podarilo odstrániť nelegálnu skládku v blízkosti prešovského velodrómu. Opäť preto vyzývame občanov, aby nelegálne skládky nahlasovali.


Nelegálna skládka sa nachádzala v blízkosti prešovského velodrómu (parc. č.  KN-C 6616/18, 6616/36). Územie bolo vyčistené a 42 pracovníkom menších obecných služieb sa spolu podarilo pozbierať až 2 tony odpadu. Celkovo bolo vyčistené územie o veľkosti 18 980 metrov štvorcových.

Mesto Prešov v tejto súvislosti opäť apeluje na občanov, ktorí sa stanú svedkami nelegálneho nakladania s odpadmi, aby ihneď telefonicky kontaktovali Mestskú políciu v Prešove na telefónnom čísle 159, prípadne toto konanie oznámili Okresnému úradu Prešov alebo mestu Prešov písomným podaním do podateľne mesta alebo prostredníctvom e-mailovej adresy - podatelna@presov.sk.

V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi v priestupkovom konaní pokuta až do výšky 1500,- € a odstránenie vzniknutej nelegálnej skládky na náklady páchateľa. 

Autor: (ts-MsÚ Prešov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.08.2018
Prešov zažije sviatok dráhovej cyklistiky s medzinárodnou účasťou
Velodróm Prešov bude v stredu 29. augusta strediskom veľkých pretekov s medzinárodnou účasťou pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej. Po prvýkrát v 29-ročnej histórii odštartuje Grand Prix mesta Prešov.
viac
23.07.2021
Prešov čaká sviatok dráhovej cyklistiky
Velodróm Prešov bude v sobotu 31. júla a v nedeľu 1. augusta 2021 strediskom prestížnych pretekov s medzinárodnou účasťou pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej. Preteky Grand Prix Prešov sú tento rok spojené aj s Majstrovstvami Slovenska v dráhovej cyklistike.
viac
14.04.2023
Z nelegálnej skládky pri velodróme odstránili dve tony odpadu
Mestu Prešov sa v spolupráci so spoločnosťou Technické služby mesta Prešov podarilo v uplynulých dňoch odstrániť nelegálnu skládku v blízkosti velodrómu.
viac
22.11.2023
Väčšinu nelegálnych skládok v Jasove odstránili, s prácami pokračujú
Väčšina nelegálnych skládok v obci Jasov v okrese Košice-okolie je už odstránená. Pre TASR to povedal zástupca starostu Alexander Horváth s tým, že s prácami za milióny eur pokračujú. Hotové majú byť do konca roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %