Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
17.06.2022 01:30

Obchvat obcí Malokarpatska má zlepšiť dopravu, plánujú ho otvoriť na jeseň


Obchvat obcí Malokarpatska.


Nový cestný obchvat obcí Malokarpatska, ktorý má zlepšiť dopravu v Bratislavskom kraji i prepojenie so susedným Trnavským krajom, plánujú otvoriť na jeseň. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.


"Cesty v Bratislavskom kraji patria k najvyťaženejším na celom Slovensku. Po úzkych regionálnych cestách prúdi porovnateľný počet áut ako na diaľnici D1 v Prešovskom či Košickom kraji. Nadmernou intenzitou dopravy trpia tiež obyvatelia obcí," vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

Obchvat má presmerovať tranzitnú dopravu mimo zastavaných území. To by malo zmenšiť kolóny, znížiť objem emisií v obciach a skrátiť cestovný čas.

"Už prvá etapa obchvatu významne pomôže najmä Chorvátskemu Grobu, Slovenskému Grobu či Vajnorom. Aby sme však pocítili efekt celého projektu naplno, je potrebné postaviť celý obchvat," skonštatovala podpredsedníčka BSK Alžbeta Ožvaldová.

Nový obchvat spojí diaľničnú križovatku Triblavina s cestou III/1059 medzi Chorvátskym Grobom a miestnou časťou Čierna Voda. Napriek tomu, že v stavebnej oblasti sa našiel archeologicky významný nález, stavebné práce by mali byť ukončené v plánovanom harmonograme.

BSK pripravuje ďalšie etapy výstavby obchvatu v smere na Pezinok a Modru. Aktuálne prebieha spracovanie technickej štúdie trasovania v úseku Svätý Jur - Pezinok – Modra – Dubová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2016
Mobilná aplikácia IDS BK by mala byť realitou v roku 2017
Mobilná aplikácia Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) na vyhľadávanie spojov verejnej dopravy spolu s možnosťou priameho nákupu cestovných lístkov, by mala byť realitou v roku 2017.
viac
01.03.2021
IDS BK rozšíria do ďalších obcí v Trnavskom kraji
Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) rozšíria do ďalších obcí v Trnavskom kraji.
viac
09.04.2021
V regióne Malokarpatska vnikne nová cesta
Zlepšenie dopravnej situácie, časová úspora pre vodičov, ale najmä odbremenenie obcí Chorvátsky Grob a Slovenský Grob od tranzitnej dopravy. To všetko prinesie vybudovanie cestného obchvatu obcí Malokarpatska.
viac
24.11.2021
Výpadok regionálnych autobusov riešia niektoré obce vlastnými spojmi
Výpadky v regionálnej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji riešia niektoré obce aj vlastnými silami. Príkladom je Chorvátsky Grob či Ivanka pri Dunaji, ktoré pre svojich obyvateľov zaviedli do hlavného mesta mimoriadne spoje. Majú pomôcť najmä školákom a pracujúcim.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %