Štvrtok 29.02.2024
Dnes má meniny 
Radomír
°C
04.01.2023 01:30

Obec Jasov chce odstrániť nelegálne skládky, stáť to má zhruba päť miliónov eur


Ilustračná snímka: (tasr).


Obec Jasov v okrese Košice-okolie vyhlásila verejné obstarávanie na sanáciu nelegálnej skládky. Celková odhadovaná hodnota zákazky predstavuje takmer 4,84 milióna eur bez DPH.


Odstránených by malo byť zhruba 16 500 ton odpadu. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

"V rámci zákazky sa bude realizovať sanácia nelegálnych skládok v obci z lokalít s prítomnosťou marginalizovanej rómskej komunity," uvádza sa v oznámení. V katastrálnom území obce sa nachádza viacero miest s nezákonne umiestneným odpadom. Podľa štúdie k zákazke predstavuje rozloha plochy s odpadom 37 290 štvorcových metrov, z toho je 29 000 v koryte a na brehoch rieky Bodva.

Obec pripomína, že skládky predstavujú ekologickú záťaž a environmentálne riziko. "Existencia skládok má negatívny vplyv nielen na samosprávu, ale aj na jej životné prostredie a obyvateľov, keďže spôsobuje zvýšenú prašnosť znepríjemňujúcu život obyvateľov, spôsobujú ekologickú a ekonomickú ujmu pre obec, znečistenie pôdy, vody a ovzdušia, znižujú kvalitu života obyvateľov," dodáva.

Projekt má byť financovaný z fondov Európskej únie. Súčasťou zákazky je okrem iného aj zriadenie dočasnej prístupovej komunikácie z cestných panelov. Ponuky možno predkladať do 8. februára.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2016
Senec chce odstrániť štyri nelegálne skládky za viac ako 50 000 eur
Mesto Senec chce odstrániť štyri nelegálne skládky odpadu na Nitrianskej a Diaľničnej ulici, Seredskej ceste a ceste na Mlynský Klin za 50.600 eur bez DPH. Momentálne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác.
viac
04.10.2016
V Kocuranoch vyrástla skládka stavebného odpadu, rieši ju polícia
Na súkromnom pozemku v intraviláne obce s viacerými vlastníkmi sa okrem stavebnej sute nachádzajú aj plastové rámy od okien či farby. Skládkou sa už zaoberá aj polícia.
viac
14.04.2023
Z nelegálnej skládky pri velodróme odstránili dve tony odpadu
Mestu Prešov sa v spolupráci so spoločnosťou Technické služby mesta Prešov podarilo v uplynulých dňoch odstrániť nelegálnu skládku v blízkosti velodrómu.
viac
14.08.2023
S odstraňovaním nelegálnych skládok za milióny eur chcú začať v septembri
Obec Jasov v okrese Košice-okolie chce s prácami na sanácii nelegálnych skládok začať v úvode septembra. Potvrdil to prednosta obecného úradu Kamil Münnich s tým, že kontrola zo strany Úradu pre verejné obstarávanie bola ukončená.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %