Piatok 24.05.2024
Dnes má meniny 
Ela
°C
23.04.2021 02:25

Od pondelka sa v BSK obnoví regionálna doprava, prázdninový režim sa končí


Ilustračná snímka.


Na území Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa od pondelka (26. 4.) obnovuje regionálna doprava. Regionálne autobusové linky Slovak Lines zaradené do Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) budú v pracovných dňoch premávať už podľa štandardného cestovného poriadku.


Pre zlepšujúcu sa situáciu, uvoľňovanie opatrení a postupný návrat detí do škôl sa končí doteraz platný prázdninový režim. Niektoré linky sa obnovia. Pre cestujúcich platí naďalej povinnosť nosiť respirátor.

„Uvoľňovanie protipandemických opatrení však posledné dni prinieslo na cesty desaťtisíce áut a dlhé kolóny, od ktorých sme si už odvykli. Preto je veľmi dôležité, aby sme čo najviac využívali verejnú dopravu. Len tak bude na cestách menej áut. Aj preto naplno obnovujeme regionálnu autobusovú dopravu,” skonštatoval predseda BSK Juraj Droba.      

Všetky predmetné linky regionálnej autobusovej dopravy budú po novom premávať podľa cestovných poriadkov platných pre režim školský rok. Premávať budú opäť spoje označené v cestovných poriadkoch poznámkou X10, naopak, spoje označené poznámkou X11 nebudú premávať. Obnoví sa tiež premávka linky 510 z Bratislavy do Svätého Jura a linka 715 premávajúca na trase Miloslavov - Dunajská Lužná - Kalinkovo – Hamuliakovo. Tie premávajú výhradne počas pracovných dní školského roka.      

Návrat prevádzkovania prímestskej autobusovej dopravy v pracovných dňoch do štandardného režimu víta aj Bratislavská integrovaná doprava (BID) ako organizátor IDS BK. „Oproti aktuálnemu stavu dôjde k navýšeniu ponuky spojov o viac ako desať percent, najmä v čase prepravnej špičky a k zabezpečeniu základnej obsluhy škôl v rámci celého územia IDS BK,” poznamenala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka BID. Kompletné cestovné poriadky dopravcov sú zverejnené na webovej stránke www.idsbk.sk.      

Zlepšenie situácie pozitívne vníma aj Slovak Lines - ako jediný dopravca, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Bratislavou, centrom Viedne a letiskom Schwechat. S ďalším uvoľňovaním opatrení očakáva zvýšený záujem aj o cestovanie na medzinárodných linkách.

„Spoje do Viedne a na letisko Schwechat budeme postupne navyšovať a veríme, že by sme sa v priebehu niekoľkých mesiacov mohli priblížiť k pôvodnej frekvencii spojov každú hodinu,” priblížil generálny riaditeľ spoločnosti Pavol Labant. Podotkol, že po zrušení obmedzení medzinárodnej autobusovej dopravy platných v Maďarsku očakáva aj návrat k pravidelnej linke do Budapešti a na priľahlé letisko. Cestovné poriadky autobusového prepravcu sú na webe www.slovaklines.sk.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2016
Mobilná aplikácia IDS BK by mala byť realitou v roku 2017
Mobilná aplikácia Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) na vyhľadávanie spojov verejnej dopravy spolu s možnosťou priameho nákupu cestovných lístkov, by mala byť realitou v roku 2017.
viac
22.04.2020
Bratislavská župa zvýšila počet spojov v pracovné dni
Na základe zvýšeného počtu cestujúcich za posledné dva týždne a takisto požiadaviek cestujúcich zaviedol Bratislavský samosprávny kraj špeciálny režim v prímestskej autobusovej doprave. V platnosti je od nedele 19. 4. 2020.  
viac
01.03.2021
IDS BK rozšíria do ďalších obcí v Trnavskom kraji
Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) rozšíria do ďalších obcí v Trnavskom kraji.
viac
24.11.2021
Výpadok regionálnych autobusov riešia niektoré obce vlastnými spojmi
Výpadky v regionálnej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji riešia niektoré obce aj vlastnými silami. Príkladom je Chorvátsky Grob či Ivanka pri Dunaji, ktoré pre svojich obyvateľov zaviedli do hlavného mesta mimoriadne spoje. Majú pomôcť najmä školákom a pracujúcim.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %