Streda 19.06.2024
Dnes má meniny 
Alfréd
°C
10.08.2023 09:30

Osem obcí z okresu Michalovce chce vybudovať kanalizáciu takmer za 16 mil. eur


Ilustračná snímka.


Spolu osem obcí z Michalovského okresu chce vybudovať splaškovú kanalizáciu. Vyplýva to zo zámeru, ktorý Združenie obcí Čierna Voda - Uh predložilo na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Predpokladané náklady predstavujú 15,77 milióna eur.


Vybudovať plánujú splaškovú kanalizáciu a odvedenie odpadkových vôd z obcí Stretava, Palín, Senné, Zemplínska Široká, Iňačovce, Jastrabie pri Michalovciach, Čečehov a Stretavka, a to do už existujúcej čistiarne odpadových vôd (ČOV) v Pavlovciach nad Uhom, kde je pre danú lokalitu voľná kapacita. V uvedených ôsmich obciach žije aktuálne dokopy okolo 4800 obyvateľov.

"Nutnosť výstavby splaškovej kanalizácie v obciach je zdôvodnená potrebou ochrany podzemných a povrchových vôd pred ich znečistením splaškovými odpadovými vodami z domových žúmp, ktoré v mnohých prípadoch nie sú nepriepustné," uvádza v zámere. Výstavbou by sa malo zabezpečiť spoľahlivé a kontrolované odvádzanie a čistenie splaškových odpadových vôd do funkčnej ČOV.

Pripomína, že termíny začatia a ukončenia stavby budú závisieť od získania investičných prostriedkov a od výberu zhotoviteľa stavby verejným obstaraním. Začiatok výstavby odhaduje na jún 2024. Výstavba by mala trvať dva roky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.09.2020
IRBK žiada J. Budaja, aby nepovolil rozšírenie skládky na Záhorí
Spoločnosť FCC Zohor, prevádzkujúca skládku na Záhorí, podala žiadosť o rozšírenie skládky o 245.000 kubických metrov, tvrdí Inštitút pre rozvoj Bratislavského kraja (IRBK). Obyvatelia obce Zohor aj IRBK žiadajú ministra životného prostredia Jána Budaja, aby rozšírenie skládky nepovolil.
viac
23.02.2021
Mesto Sobrance by rado oživilo tradíciu kúpeľníctva
Oživiť tradíciu kúpeľníctva v Sobraneckých kúpeľoch, a tým rozvinúť i celý región chce mesto Sobrance. Zámer projektu Sobranecké kúpele - výstavba areálu s predpokladanými rozpočtovými nákladmi 17 miliónov eur je aktuálne v zisťovacom konaní posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).
viac
04.08.2021
Vo veci výstavby lyžiarskej haly na Donovaloch sa stále nerozhodlo
Na envirorezorte aktuálne prebieha rozkladové konanie. Rozklad (odvolanie) proti rozhodnutiu o zastavení konania posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) podal investor haly ešte v apríli. Uviedlo to tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.
viac
17.01.2022
OLO plánuje postaviť najmodernejšiu a najväčšiu kompostáreň v SR
Bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) plánuje v hlavnom meste postaviť najmodernejšiu a najväčšiu kompostáreň na Slovensku. Vybudovať ju chce v mestskej časti Podunajské Biskupice v lokalite Vlčie hrdlo, v susedstve priemyselného areálu Slovnaft.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %