Utorok 30.05.2023
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
31.08.2022 12:35

Poslanci menili rozpočet, viac pôjde na mzdy, opravy ciest a akadémiu


Ilustračná snímka.


Výdavková časť rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) na tento rok bude takmer o 5,2 milióna eur vyššia. Zmenou rozpočtu o tom rozhodlo na utorkovom zasadnutí Zastupiteľstvo TSK. Zvýšenie výdavkovej časti vykompenzujú v rozpočte zvýšené príjmy z výberu daní.


"TSK musí v druhom polroku vyplatiť po 500 eur všetkým zamestnancom Úradu TSK a organizácii v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Na odmeny zamestnancom sme museli zvýšiť rozpočet o 1,6 milióna eur. O ďalších takmer 2,5 milióna eur sme zvýšili rozpočet pre 40-percentný nárast cien asfaltov a asfaltových prác. Rozpočet, ktorý sme mali schválený ešte v novembri minulého roka, nepostačoval na financovanie súvislých opráv 60 kilometrov ciest II. a III. triedy. Dokončíme ich v septembri," skonštatoval Baška.

Ďalších milión eur zvýšenia rozpočtu pôjde podľa neho na regionálnu hokejovú akadémiu. "Milión eur potrebujeme na tento rok, aby sa vôbec mohlo začať. Výstavba bude prebiehať aj budúci rok, finančné zdroje bude musieť schváliť už nové zastupiteľstvo buď z krajského rozpočtu, alebo návratných či nenávratných zdrojov zo štátneho rozpočtu," doplnil Baška.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2017
Žilinská župa zvýšila rozpočet o vyše 26 miliónov eur
Viac peňazí pôjde do rozvoja regiónov, predovšetkým na opravy ciest, do zdravotníctva na nákup nových prístrojov či rekonštrukcie a pokračovať bude aj modernizácia stredných škôl i domovov sociálnych služieb.
viac
14.07.2017
V programe Zelené oči možno požiadať o grant do konca augusta
Obce a nimi zriadené rozpočtové a príspevkové organizácie, ale aj podnikatelia s projektom s verejnoprospešným účelom môžu poslednýkrát v tomto roku využiť možnosť získať grant v maximálnej výške 2000 eur z grantového programu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).
viac
29.11.2018
Maketa Mohyly gen. Milana Rastislava Štefánika sa stala realitou
Obec Košariská získala v tomto roku podporu verejnosti v rámci 2. ročníka participatívneho komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja počtom hlasov 696, čím sa nápad výroby makety Mohyly gen. Milana Rastislava Štefánika zo 41 podaných projektov umiestnil na 2. mieste.
viac
20.05.2019
Zmena rozpočtu TSK umožní štvormiliónovú investíciu do troch nemocníc
Takmer štyri milióny eur investuje v tomto roku Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) do nových investičných akcií v troch nemocniciach vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Vyplýva to zo zmeny rozpočtu kraja, ktorú na svojom zasadnutí schválili minulý týždeň poslanci Zastupiteľstva TSK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %