Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
02.08.2023 08:25

Ružinov otvorí novú MŠ, žiadosti je možné podávať do 13. augusta


Ilustračná snímka.


Bratislavský Ružinov otvorí v septembri novú materskú školu (MŠ) na Ivanskej ceste, ktorá vznikla v rámci projektu Ovocné sady.


Prihlášky môžu rodičia, respektíve ich zákonní zástupcovia posielať elektronicky do 13. augusta. Mestská časť o tom informuje na svojom webe. Škôlka so štyrmi triedami má kapacitu 80 miest, má tiež jedáleň.

Jednou z podmienok prijatia je, aby dieťa dovŕšilo piaty rok veku do 31. augusta a predprimárne vzdelávanie bolo pre neho povinné. Žiadosti je potrebné podpísať obidvomi zákonnými zástupcami dieťaťa. Prílohou žiadosti je tiež potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.

"Ostatné deti s trvalým pobytom v mestskej časti budú prijaté v závislosti od kapacity a personálneho zabezpečenia materskej školy," konštatuje samospráva. Týka sa to detí, spôsobilých navštevovať materskú školu, vo veku od štyroch do troch rokov.

Materská škola je prvou škôlkou, ktorú mestská časť získala novým postupom, a to dohodou s developerom. V minulosti samospráva prijala uznesenie, ktorým je ochotná od developera odkúpiť škôlku v novom projekte za podmienky, že ju predá za polovicu reálne vynaložených nákladov na jej výstavbu. Vlani schválili miestni poslanci zámer odkúpenia priestorov za 950 000 eur.

"Túto škôlku sme získali za menej ako polovicu nákladov, než by nás stála naša vlastná iniciatíva," podotýka starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti. Mestská časť zároveň podľa neho pripravuje ďalšie podobné projekty. Nová škôlka na Trnávke je v poradí štvrtou materskou školou, ktorá vznikla za posledné roky v Ružinove.

Ovocné sady sú nové sídlisko na Trnávke, kde má neďaleko letiska pribudnúť zhruba tisíc bytov. Miestne zastupiteľstvo schválilo v máji návrh všeobecne záväzného nariadenia, ktorým škôlku zriaďuje.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2021
Rybník v Devínskej N. Vsi by sa mohol opäť využívať koncom leta
Viacúčelová vodná nádrž "Mláka" na Mlynskej ulici v bratislavskej Devínskej Novej Vsi by sa mohla začať využívať koncom leta. Také sú odhady mestskej časti.
viac
28.12.2021
V Ružinove by mohla pribudnúť nová materská škola
V bratislavskom Ružinove by mohla pribudnúť nová materská škola (MŠ). Vzniknúť by mohla v nebytových priestoroch bytového domu v rámci projektu Nuppu Jasmiini na Hraničnej ulici.
viac
13.05.2022
V Trnávke v Ružinove by mala pribudnúť nová materská škola
V bratislavskom Ružinove by mala pribudnúť ďalšia materská škola (MŠ). Vzniknúť by mohla v Trnávke, v nebytových priestoroch projektu Ovocné sady, ktoré by sa po dokončení výstavby skolaudovali na škôlku.
viac
30.05.2023
Ružinov plánuje v septembri otvoriť škôlku v projekte Ovocné sady
Bratislavský Ružinov by mal v septembri otvoriť novú materskú školu (MŠ) v rámci projektu Ovocné sady. Vytvorené sú štyri triedy s kapacitou 80 miest i školskou jedálňou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %