Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
28.09.2016 10:40

Ružinov ušetril v elektronických aukciách, opraví tak ďalšiu cestu


Ilustračná snímka: (int.).


Bratislavskému Ružinovu sa pri tohtoročných elektronických aukciách na kompletné rekonštrukcie chodníkov a ciest podarilo ušetriť viac ako 90 000 eur.


Ušetrené peniaze plánuje mestská časť použiť na opravu ďalšej komunikácie, a to Pavlovovej ulice v lokalite Nivy. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.       

Práce by podľa nej mali byť pre dopravné obmedzenia rozdelené na dve etapy. Najprv by nový povrch mal pribudnúť v úseku medzi Velehradskou a Kulíškovou ulicou, následne sa obnoví úsek medzi Velehradskou a Páričkovou ulicou. Samosprávu by mala táto rekonštrukcia vyjsť na takmer 89 000 eur.      

Počas leta sa mestskej časti podarilo kompletne zrekonštruovať povrch na štyroch cestách, v jednom križovatkovom priestore a na troch chodníkoch. "Vozovku ako zo škatuľky tak už má Kľukatá ulica, v časti od Kaštieľskej po Hríbovú, kde došlo aj k odvodneniu uličnými vpustami," doplnila Šebová. Nový povrch má križovatkový priestor Mesačnej ulice a Trnavskej cesty, cesta na Čmelíkovej ulici, časť vozovky na Sputnikovej ulici, časť komunikácie a chodníka na Banšelovej ulici. Okrem toho je zrekonštruovaný chodník na Ribayovej a Stachanovskej ulici, v úseku od Kladnianskej po Kľukatú ulicu.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.04.2018
Hlavné mesto začína po zime opravovať prvé úseky ciest v Bratislave
Bajkalská a Dolnozemská sú prvé dva úseky, ktoré začína opravovať hlavné mesto. Z harmonogramu opráv na rok 2018 ide o dva najdlhšie úseky. Dolnozemskú v úseku od okružnej križovatky s Panónskou po odbočku na Kutlíkovu, a to všetky jazdné pruhy v oboch smeroch začalo mesto opravovať 3. apríla.
viac
16.04.2020
KSK pokračuje v rekonštrukciách ciest
Opravy ciest v Košickom samosprávnom kraji (KSK) pokračujú, situácia spojená s novým koronavírusom práce nestopla. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.
viac
14.08.2020
Poslanci schválili na opravu cesty na Prednú Horu 15 mil. eur z úveru
Na opravu poškodenej cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou v okrese Revúca môže Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) využiť 15 miliónov eur z už schváleného úveru.
viac
18.06.2021
Od pondelka začnú opravovať most nad Panónskou, obmedzí to dopravu
V Bratislave začnú od pondelka 21. júna opravovať most nad Panónskou cestou - nadjazd k Budatínskej ulici v Petržalke. Nájazdy a zjazdy na most budú uzavreté počas realizácie všetkých troch etáp.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %