Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
22.11.2022 12:35

V Brezovom háji pribudnú tisícky kvetov, ihrisko i dažďová záhrada


Snímka zdroj: (nitraden.sk).


Obnova Brezového hája v Nitre pokračuje aj v jesenných mesiacoch. Po vysadení takmer 400 nových stromov v predchádzajúcom tam mesto plánuje aj výsadbu 3000 trvaliek a 85 000 kusov cibuľovín.


Súčasťou revitalizácie Brezového hája je oprava verejného osvetlenia a osadenie nového mobiliáru. Okrem odpadkových košov a lavičiek tam pribudnú aj tri piknikové zostavy a stojany na bicykle. "V blízkosti areálu neďalekej základnej školy vznikne nové detské ihrisko s hernými prvkami pre deti od dvoch do 14 rokov," uviedla radnica.

V týchto dňoch sa Brezovom háji začalo aj s výstavbou dažďovej záhrady. "Vznikne v blízkosti Napervillskej ulice. Toto miesto je dôležitým peším priechodom medzi nábrežím rieky Nitra a druhým najväčším nitrianskym sídliskom Chrenová. Ide nám o tom, aby tento priestor bol kultivovaný, bezpečný a prispieval k ekologickej stabilite prostredia," informoval mestský úrad.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.07.2017
Mesto pripravilo päť projektov na zlepšenie životného prostredia
Nitrianska radnica pripravuje niekoľko projektov zameraných na zlepšenie životného prostredia v meste. Magistrát vypracoval päť zámerov, na ktoré chce získať peniaze z európskych fondov.
viac
17.08.2020
V centre Nitry začalo fungovať revitalizované detské ihrisko
V centre Nitry na Štefánikovej ulici začalo v priebehu leta fungovať revitalizované detské ihrisko. Jeho obnova bola zrealizovaná vďaka grantovému programu Mením moje mesto.
viac
25.01.2022
Nitra pripravuje projekty za takmer osem miliónov eur
Mesto Nitra pripravuje viaceré projekty zamerané na revitalizáciu verejných priestorov a zelene. Celkové výdavky na osem projektov dosiahnu sumu takmer osem miliónov eur. Podstatnú časť z týchto nákladov chce radnica zaplatiť z európskych fondov.
viac
26.04.2022
Nitra začala s revitalizáciou Brezového hája, vysadia tam stovky stromov
V Nitre sa v týchto dňoch začala pripravovaná revitalizácia Brezového hája. Pribudnú tam stovky nových stromov a tisícky kvetov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %