Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
17.02.2021 08:00

V BSK určia projekty, do ktorých majú ísť nevyčerpané eurofondy


Snímka zdroj: (BSK).


Identifikovať projekty v Bratislavskom kraji, pri ktorých je reálna šanca využiť prostriedky EÚ a minúť nevyčerpané peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).


To je spoločná úloha pre Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR, Ministerstvo kultúry (MK) SR a samosprávy hlavného mesta a Bratislavského kraja.

Predstavitelia týchto inštitúcií sa na tom dohodli na utorkovom stretnutí, ktorého predmetom bola podpora kľúčových oblastí v regióne vrátane kultúry. „Ďalšie spoločné rokovania majú vyústiť do vzájomnej dohody, na čo sa ešte zostávajúce európske zdroje z programu IROP využijú,” informovala ministerka pre investície Veronika Remišová po stretnutí s ministerkou kultúry SR Natáliou Milanovou, bratislavským primátorom Matúšom Vallom a predsedom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Jurajom Drobom.

Členky kabinetu i šéfovia samospráv sa zhodli na tom, že Bratislava i BSK čelia mnohým problémom, pri riešení ktorých majú ako najrozvinutejší región Slovenska obmedzené možnosti čerpania eurofondov. Najdôležitejším nástrojom v tomto prípade je regionálny program IROP, z ktorého sa financujú napríklad školská infraštruktúra, verejná doprava, cyklotrasy, zeleň, ale tiež kultúra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2017
Schvaľovanie žiadostí o podporu kreatívneho priemyslu sprevádza spor
Formalizmus a sporný výklad zákona mali zabrániť desiatkam subjektov uchádzať sa o nenávratný finančný príspevok v dotačnej výzve na podporu kreatívneho priemyslu.
viac
30.12.2020
V BSK zvýšia počet miest v škôlkach, pribudne i cyklistická infraštruktúra
V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) sa zvýši kapacita predškolských zariadení, v Bernolákove pribudne 94 a v Stupave 92 nových miest pre deti v škôlke.
viac
09.08.2021
Environmentálnym záťažiam v regiónoch pomôžu nové eurofondy
Na environmentálne záťaže pôjde z nových eurofondov 294 miliónov eur. S predstaviteľmi samospráv v okresoch Michalovce, Humenné a Vranov nad Topľou o tom hovorila vicepremiérka. Ako pri riešení týchto problémov môžu pomôcť eurofondy.
viac
04.11.2021
V novej architektúre eurofondov samosprávy chýbajú
Operačný program Slovensko bude mať desať sprostredkovateľských orgánov. Napriek výhradám zo zoznamu vypadli samosprávne kraje a krajské mestá. Rezort regionálneho rozvoja chce namiesto toho samosprávam pomôcť s čerpaním cez nové technické sekretariáty a regionálne centrá.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %