Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
17.02.2021 08:00

V BSK určia projekty, do ktorých majú ísť nevyčerpané eurofondy


Snímka zdroj: (BSK).


Identifikovať projekty v Bratislavskom kraji, pri ktorých je reálna šanca využiť prostriedky EÚ a minúť nevyčerpané peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).


To je spoločná úloha pre Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR, Ministerstvo kultúry (MK) SR a samosprávy hlavného mesta a Bratislavského kraja.

Predstavitelia týchto inštitúcií sa na tom dohodli na utorkovom stretnutí, ktorého predmetom bola podpora kľúčových oblastí v regióne vrátane kultúry. „Ďalšie spoločné rokovania majú vyústiť do vzájomnej dohody, na čo sa ešte zostávajúce európske zdroje z programu IROP využijú,” informovala ministerka pre investície Veronika Remišová po stretnutí s ministerkou kultúry SR Natáliou Milanovou, bratislavským primátorom Matúšom Vallom a predsedom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Jurajom Drobom.

Členky kabinetu i šéfovia samospráv sa zhodli na tom, že Bratislava i BSK čelia mnohým problémom, pri riešení ktorých majú ako najrozvinutejší región Slovenska obmedzené možnosti čerpania eurofondov. Najdôležitejším nástrojom v tomto prípade je regionálny program IROP, z ktorého sa financujú napríklad školská infraštruktúra, verejná doprava, cyklotrasy, zeleň, ale tiež kultúra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2017
Schvaľovanie žiadostí o podporu kreatívneho priemyslu sprevádza spor
Formalizmus a sporný výklad zákona mali zabrániť desiatkam subjektov uchádzať sa o nenávratný finančný príspevok v dotačnej výzve na podporu kreatívneho priemyslu.
viac
02.11.2020
Kultúrno-kreatívne centrá dostávajú zelenú
Ministerka kultúry SR Natália Milanová podpísala prvé rozhodnutia o schválení projektov na budovanie kreatívnych centier. Na prvé štyri projekty predložené v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sa rozdelí nenávratný finančný príspevok 43,5 milióna eur.
viac
21.04.2021
Plán na dočerpanie eurofondov v 2021-2022
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR predstavilo nový plán krízového manažmentu a 8 pilierov zvýšeného dohľadu nad eurofondami. Podľa rezortu, je veľmi dôležité, aby rezorty a samospráva mali vytvorené zásobníky dobre pripravených projektov.
viac
17.06.2021
Zasadala Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj BSK
V stredu 16. júna zasadla v priestoroch Úradu BSK už po štvrtýkrát Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.93 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.99 %