Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
16.08.2023 12:35

V meste sa bude konať trh i festival, treba sa pripraviť na obmedzenia


Ilustračná snímka.


V historickom centre Levoče sa v najbližších dňoch bude konať kultúrny festival i Karpatský remeselný trh, z tohto dôvodu budú i dopravné obmedzenia. Informovala o tom radnica na sociálnej sieti s tým, že budú platiť od štvrtka 17. augusta od 15. hodiny až do nedele 20. augusta ráno.


V meste v týchto dňoch zavedú osobitný dopravný režim s uzáverou časti Námestia Majstra Pavla. "Vjazd na námestie z Košickej ulice bude úplne uzatvorený, obchádzková trasa bude vedená po Ružovej, Vetrovej a Kláštorskej ulici. Južná časť námestia bude prejazdná a dopravne prístupná z Vysokej ulice po komunikáciu medzi Evanjelickým kostolom a radnicou a z Kláštorskej ulice popri budove základnej umeleckej školy," informovalo mesto s tým, že uzávera a obchádzková trasa bude vyznačená dočasným dopravným značením.

Parkovanie osobných motorových vozidiel bude povolené na parkoviskách a miestnych komunikáciách, nepodliehajúcich osobitnému dopravnému režimu. Pre parkovanie autobusov bude vymedzený jeden jazdný pruh na Kežmarskej ceste III/3225 v smere od Levočskej Doliny.

"Zastávky MHD na Košickej ulici a Námestí Majstra Pavla budú počas platnosti osobitného dopravného režimu dočasne zrušené a nahradené zastávkou Košická brána na Kežmarskej ceste. Zásobovanie miestnych prevádzok bude povolené len zásobovacím vozidlám v čase do 9. hodiny," upozornila samospráva. Zároveň požiadala účastníkov cestnej premávky o rešpektovanie dočasných zmien pravidiel a zvýšenie pozornosti aj ohľaduplnosti.

Program multižánrového festivalu - Tajomná Levoča bude tento rok opäť rozdelený do troch dní. Od 17. do 20. augusta ožije mesto kultúrou, hudbou aj zábavou. Jeho súčasťou je tradične aj Karpatský remeselný trh, ktorý sa koná v piatok 18. a v sobotu 19. augusta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.09.2017
V meste obnovujú historickú Košickú bránu
V Levoči začali s rekonštrukciou historickej Košickej brány, ktorá bola súčasťou mestského opevnenia na začiatku 14. storočia. Ako priblížil viceprimátor Levoče Jozef Cvoliga, v súvislosti s rekonštrukciou historickej pamiatky je na časti Košickej ulice uzatvorená doprava.
viac
24.05.2023
Levoča bude hostiť medzinárodné cyklistické preteky, obmedzí to dopravu
Posledný májový piatok (26. 5.) sa sever Slovenska stane súčasťou Ncupových pretekov pre jazdcov do 23 rokov - Orlen Nation Grand Prix. Slovenská etapa odštartuje v Levoči a po 124 kilometroch privedie pretekárov do cieľa na Štrbské Pleso.
viac
29.06.2023
V Prešove sa stretnú čipkári zo Slovenska i zahraničia
Pozrieť si unikátne diela čipkárok a čipkárov, ktorí tvoria krásu na počkanie, si môžu návštevníci Múzea Solivar v Prešove. Uvidia originálne diela zo Slovenska, ale aj z Česka, Maďarska, Poľska či Bulharska.
viac
16.08.2023
Gemerský folklórny festival v Rejdovej prinesie dvory s remeslami i nové javisko
V druhej polovici augusta sa obec Rejdová v okrese Rožňava stane opäť dejiskom Gemerského folklórneho festivalu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %