Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
08.07.2024 03:05

Za vytriedený odpad získala považskobystrická radnica viac ako 45-tis eur       


Ilustračná snímka: Odpady-portal


Považskobystrická radnica získala za separovanie odpadu od Environmentálneho fondu viac ako 45.000 eur. Použije ich na zlepšenie odpadového hospodárstva. Informovala o tom Daniela Sovíková z referátu odpadového hospodárstva mesta.


Envirofond je príjemcom poplatkov za ukladanie odpadov na skládky, ktoré následne poskytuje samosprávam v rôznych formách. Časť sumy napríklad posiela tým mestám a obciam, ktoré majú na svojom území skládku odpadov alebo odkalisko. A časť ide práve na príspevky za úroveň vytriedenia komunálneho odpadu podľa zákona o poplatkoch za uloženie odpadov," priblížila Sovíková.         

Podľa vedúceho odboru dopravy, výstavby, správy zelene a odpadového hospodárstva Petra Smatanu základnou podmienkou bola požadovaná úroveň vytriedenia komunálneho odpadu. Pre tento rok bola stanovená úroveň vytriedenia 31 a viac percent z celkovej hmotnosti komunálnych odpadov vzniknutých v obci.         

"Mesto Považská Bystrica dosiahlo úroveň triedenia 41,1 percenta. Vďaka tomu, že sme splnili všetky potrebné podmienky, dostali sme ročný príspevok vo výške 45.994 eur," doplnil.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.03.2016
Radnica vo Vrbovom sa dohodla s dedičmi, získa synagógu
Za 32.000 eur odkúpi mesto Vrbové pri Piešťanoch od súkromných vlastníkov polovicu tamojšej synagógy. Scelený majetok umožní samospráve uchádzať sa o prostriedky z európskych fondov na jej opravu.
viac
08.01.2021
V Bratislave spustia tento rok 2. etapu vrecového zberu separovaného odpadu
V Bratislave spustia v tomto roku druhú etapu zberu a odvozu vytriedeného odpadu z bratislavských rodinných domov tzv. vrecovým systémom.
viac
03.09.2022
Môže vytriedený odpad skončiť na skládke? Kam patria tonery z tlačiarne?
Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.
viac
29.03.2023
Podiel vytriedeného odpadu v meste sa medziročne zvýšil o štyri percentá
Podiel vytriedeného odpadu na celkovom komunálnom odpade sa v Nitre medziročne zvýšil takmer o štyri percentá. Kým v roku 2021 dosahoval podiel vytriedeného odpadu 43,8 percenta, vlani už stúpol na 47,7 percenta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %