Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
22.06.2022 01:30

Zemplín Veterán Rallye odhalí príbehy z histórie, prevedie zákutiami regiónu


Banner.


Prezrieť si automobilové veterány, spoznať históriu i málo známe miesta dolného Zemplína a tiež zabaviť sa aktivitami sprievodného programu ponúka 16. ročník Zemplín Veterán Rallye.


Počas štyroch dní, od štvrtka do nedele (23. - 26. 6.), sa na cestách Michaloviec, Trebišova, Sobraniec, Slanca, Orechovej a Jankoviec predstaví 80 posádok veteránov z Čiech a Slovenska. O podujatí informovala Lenka Vargová Jurková z Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

"Sme jedno z mála motoristických podujatí, ktoré sa jazdí plné štyri dni. Je to síce náročné na organizáciu, ale za tú parádu na kolesách to určite stojí. Najväčším unikátom bude pravdepodobne historický veterán Praga Alfa, krásna novinka v našom klube," uviedol predseda Zemplín veterán klubu Michalovce Mikuláš Koščo. Ako ozrejmil, podujatie, ktorého časť sa tradične koná aj na Ukrajine, sa pre tamojší vojnový konflikt teraz odohrá výlučne na cestách Košického samosprávneho kraja (KSK).

Slávnostný štart sa uskutoční vo štvrtok 23. júna o 16.30 h v Michalovciach. Nasledujúci deň bude možné veterány vidieť na ceste do Trebišova, Parchovian a odtiaľ späť do Michaloviec a na Zemplínsku šíravu. V sobotu má historický pelotón v pláne "vínnu cestu" do Pivnice Orechová, kde si budú účastníci vyberať aj Miss Veterán Rallye. Odtiaľ bude pokračovať k ukrajinským hraniciam do Jenkoviec, kde podľa Jurkovej slov budú v múzeu gitár historické veterány a historické hudobné nástroje po prvýkrát na jednom mieste. Nedeľa sa bude niesť v duchu historických príbehov o grófke Sztáray, dvornej dáme cisárovnej Sisi.

"Keďže sa pelotón presúva vždy na iné miesto, navštevuje múzeá, dáva priestor školám, folklórnym súborom, miestnym umelcom aj vinárom, ponúka veľmi pestrý a široký zásah záujmov turistov a cestovateľov z blízkych aj vzdialenejších regiónov," podotkla Jurková. Súčasťou programu tak okrem spanilej jazdy a výstavy veteránov bude aj výstava replík historických automobilov vyrobených z dreva, módna prehliadka dobových kostýmov, tvorivé dielne pre deti, predstavenie historických hudobných nástrojov v podaní Gitarového múzea Sobrance či Veteránska kvapka krvi.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.06.2017
Cesty dolného Zemplína zaplní vôňa benzínu a autentického koženého interiéru
Priaznivci motorizmu a najmä historických vozidiel sa môžu tešiť na ďalší ročník Zemplín Veterán Rallye. Nostalgia starých čias a elegancia veteránov sa spojí aj s hlavnou komunikačnou značkou destinácie Košice región – UNESCO na dosah.
viac
03.05.2022
Festival letectva otvorí svoje brány v piatok popoludní
Festival letectva 2022 sa po dvojročnej prestávke uskutoční na piešťanskom letisku od piatka 6. do nedele 8. mája.
viac
17.05.2022
Trnava privíta expertov na cyklodopravu, reč bude aj o Pláne obnovy
Už tento týždeň sa v Trnave uskutoční podujatie Cyklomestá 2022 s podtitulom konferencia o mobilite a kvalite života v mestách a obciach. Určená je najmä zástupcom samospráv a odbornej verejnosti, ponúkne však aj zaujímavý sprievodný program pre širokú verejnosť.
viac
18.05.2022
Trdlofest otvorí turistickú sezónu v Skalici
Po dvoch rokoch, keď sa pre pandémiu podujatie neuskutočnilo, pripravilo mesto Skalica festival Trdlofest. Ten je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského potravinárskeho výrobku, ktorý získal ochrannú značku Európskej únie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %