Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
21.04.2020 09:45

Zvolen získal na nákup štyroch autobusov MHD 1,16 milióna eur z eurofondov


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Zvolen získalo nenávratný finančný príspevok (NFP) z eurofondov vo výške viac ako 1,16 milióna eur na nákup štyroch nových autobusov. Majú byť použité na modernizáciu vozového parku mestskej hromadnej dopravy (MHD).


„V aktuálnej situácii v súvislosti s koronakrízou je ale všetko veľmi nejasné - hlavne termíny, s čím súvisí uvoľňovanie peňazí na tieto projekty,” uviedol hovorca Mestského úradu vo Zvolene Martin Svatuška. „Preto sa okrem administratívnych vecí zatiaľ na projekte nič významné neudialo,” dodal.

Celkové náklady na realizáciu projektu aj so spoluúčasťou sú viac ako 1,22 milióna eur. Termín realizácie projektu bol pôvodne stanovený na koniec roka 2020, vzhľadom na aktuálnu situáciu je však podľa hovorcu úradu pravdepodobné, že mesto bude nútené požiadať o jeho predĺženie.

SAD Zvolen, ktorá prevádzkuje MHD v Banskej Bystrici a vo Zvolene, disponuje podľa informácii na svojej internetovej stránke 105 autobusmi MHD, pričom vo Zvolene by ich malo jazdiť približne 30.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.05.2017
O eurofondovú podporu kreatívneho priemyslu sa uchádza vyše 600 projektov
Ministerstvo kultúry (MK) SR prijalo prostredníctvom decentralizovanej výzvy na podporu kultúrneho a kreatívneho priemyslu na Slovensku žiadosti o nenávratný finančný príspevok pre vyše 600 projektov.
viac
28.12.2017
Mesto do autobusov zavedie zariadenie na monitorovanie ich pohybu
Koncom roka končí zmluva medzi mestom Žiar nad Hronom a Slovenskou autobusovou dopravou (SAD) na prevádzkovanie spojov Mestskej hromadnej dopravy (MHD). Žiarčania sa však nemusia obávať, pravidelné spoje MHD budú premávať aj od januára budúceho roku.
viac
09.11.2020
Pomoc potrebujú jedálne verejných škôl, neštátne poukazujú na nerovnosť
Zástupcovia cirkevných a súkromných škôl a školských zariadení poukazujú na nerovnosť medzi verejnými a neštátnymi zriaďovateľmi. Uviedli to v súvislosti s financiami, ktoré rezort školstva vyčlenil školám na nákup zariadenia pre školské jedálne.
viac
23.04.2021
Príležitosťou pre Slovensko je zelená ekonomika
Podľa rezortu informatizácie, regionálneho rozvoja inovácií má Slovensko obrovský potenciál naplno rozbehnúť zelenú ekonomiku, ktorá ľuďom zabezpečí prosperitu a zdravé prostredie na život.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %