Nedeľa 26.05.2019
Dnes má meniny 
Dušan
°C
13.04.2019 01:05

Na Veľký piatok bude v uliciach mesta Nitra krížová cesta


Na nitrianskej kalvárii. Snímka zdroj: stare.biskupstvo-nitra.sk


V uliciach Nitry sa bude na Veľký piatok 19. apríla konať tradičná krížová cesta. Slávnostná pobožnosť sa začne o 13.30 h pred budovou krajského súdu na Štúrovej ulici.


       Sprievod veriacich následne prejde popri daňovom úrade, väznici, mestskom cintoríne a okresnom úrade k nemocnici. Odtiaľ pôjde ku krížu na rázcestí a ďalej k soche Panny Márie. Posledné 14. zastavenie bude pri poľnom oltári priamo na nitrianskej kalvárii.       

Po skončení sa krížovej cesty sa o 15. hodine začnú obrady slávenia utrpenia a smrti Pána. „Predsedať im bude nitriansky biskup Viliam Judák,“ uviedol hovorca Nitrianskeho biskupstva Miroslav Lyko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.03.2018
Dom ľudového bývania ponúkne inšpiráciu na veľkonočnú výzdobu
Inšpiráciu na veľkonočnú výzdobu ponúkne návštevníkom Domu ľudového bývania v Šali podujatie Veľká noc v domčeku. Výstavu kraslíc doplnia ukážky zdobenia kraslíc rôznymi technikami či ukážky pletenia korbáčov. Podujatie sa uskutoční 27. a 28. marca.
viac
20.03.2018
Na Námestie slobody v Prievidzi zavíta po prestávke blší trh
Na Námestie slobody v Prievidzi sa po niekoľkomesačnej prestávke vráti blší trh. Ručne vyrobené produkty, zberateľské predmety či knihy si tam budú môcť záujemcovia zakúpiť v sobotu 24. marca od 9.00 h do 13.00 h, informovala Nina Pekárová z propagačného oddelenia KaSS v Prievidzi.
viac
03.04.2019
Bardejovské námestie zdobí megavajce, z ktorého sa vyliahne postavička
Na Radničnom námestí v Bardejove odhalili v utorok megavajce. Podujatie už po piaty raz pripravilo bardejovské Kultúrno-turistické centrum. Ako pre TASR uviedol jeho riaditeľ Marcel Tribus, pred piatimi rokmi bolo zapísané aj do Slovenskej knihy rekordov.
viac
11.04.2019
V Múzeu slovenskej dediny predstavia veľkonočné zvyky
Tradície a zvyky našich predkov, ktoré sprevádzali veľkonočné obdobie, predstavia v nedeľu 14. apríla v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea v Martine účinkujúci na podujatí Veľká noc na dedine. TASR o tom informovala kultúrno-propagačná manažérka SNM v Martine Milena Kiripolská.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.35 %