Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
13.04.2019 01:05

Na Veľký piatok bude v uliciach mesta Nitra krížová cesta


Na nitrianskej kalvárii. Snímka zdroj: stare.biskupstvo-nitra.sk


V uliciach Nitry sa bude na Veľký piatok 19. apríla konať tradičná krížová cesta. Slávnostná pobožnosť sa začne o 13.30 h pred budovou krajského súdu na Štúrovej ulici.


       Sprievod veriacich následne prejde popri daňovom úrade, väznici, mestskom cintoríne a okresnom úrade k nemocnici. Odtiaľ pôjde ku krížu na rázcestí a ďalej k soche Panny Márie. Posledné 14. zastavenie bude pri poľnom oltári priamo na nitrianskej kalvárii.       

Po skončení sa krížovej cesty sa o 15. hodine začnú obrady slávenia utrpenia a smrti Pána. „Predsedať im bude nitriansky biskup Viliam Judák,“ uviedol hovorca Nitrianskeho biskupstva Miroslav Lyko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2018
Atmosféra Veľkej noci v žilinskej nemocnici
V priestoroch Denného psychiatrického stacionára Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline vystavujú od dnešného dňa klienti originálne ručne vytvorené výrobky s tematikou Veľkej noci.
viac
25.03.2018
Národný žrebčín ponúka počas sviatkov prehliadky i jazdu na koči
Národný žrebčín Topoľčianky zostane pre verejnosť otvorený aj počas veľkonočných sviatkov. Pre návštevníkov je pripravený program od piatka 30. marca až do pondelka 2. apríla.
viac
23.04.2019
Folkloristi zo súboru Železiar oblievaII teplou vodou a za spevu
Členovia košického folklórneho súboru (FS) Železiar chodia od pondelkového rána oblievať v Košiciach a okolí svoje kolegyne. Podľa jedného z členov súboru Lukáša Borovského sa snažia takto dodržiavať tradície a odovzdávať ich i mladšej generácii.
viac
07.05.2019
Noc múzeí a galérií ponúkne bohatý program
Počas pravidelného podujatia Noc múzeí a galérií pripravujú kultúrne inštitúcie v Nitre na tretiu májovú sobotu bohatý program. Do podujatia, ktoré sa koná 18. mája, sa zapoja viaceré galérie a múzeá.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %