Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
18.04.2019 03:00

Neprofesionálni divadelníci budú súťažiť a vzdelávať sa


Biskupský kaštieľ v Močenku. Foto: mocenok.sk


Mladí i dospelí neprofesionálni divadelníci sa zídu v Močenku na krajskej postupovej súťaži Na scénu 2019. Divadelné kolektívy z Nitrianskeho kraja čaká od 26. do 28. apríla okrem samotných vystúpení aj množstvo vzdelávacích aktivít.


Ako informovali organizátori, pre účastníkov sú pripravené odborné rozborové semináre a hodnotenia poroty s tvorcami a divákmi. „Súčasťou programu sú aj individuálne konzultácie, tematická divadelná dielňa a kritický seminár. Projekt Na scénu 2019 je určený aj divadelníkom, ktorí nemajú v tejto sezóne pripravené súťažné predstavenie. Na krajskej prehliadke sa môžu zúčastniť ako pozorovatelia, diváci či účastníci tvorivých dielní a načerpať tak inšpiráciu do budúcej tvorby,“ uviedla Silvia Bartáková z Krajského osvetového strediska (KOS) v Nitre, ktoré podujatie organizuje.

Súčasťou programu bude aj workshop zameraný na takzvaný storytelling, čiže rozprávačstvo. Jeho základom je vystúpenie jednotlivca pred divákmi, ktorý hovorí sám za seba, nehrá teda žiadnu rolu a pred publikom rozpráva príbeh. „Storytelling alebo rozprávačstvo u nás nie je veľmi známe. Takéto predstavenie možno poňať aj ako celok, dať mu rámec a podobu inscenácie alebo sa môže nechať rozdelené na jednotlivé časti samostatných príbehov. Tento workshop bude viesť lektorka Martina Jánošíková zo spolku Príbehom na stope,“ doplnila Bartáková.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.02.2018
Neprofesionálni divadelníci sa zídu na súťaži Javiskový škriatok
V Dome kultúry v Šali sa zídu neprofesionálni divadelníci z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce. Svoje umenie predstavia 28. februára a 1. marca na regionálnej postupovej súťaži Javiskový škriatok, ktorú pravidelne organizuje Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre.
viac
07.02.2019
Vysoké Tatry budú počas najbližšieho víkendu patriť Snežným psom
Jubilejný desiaty ročník rodinného podujatia sa uskutoční 9. a 10. februára priamo pod Lomnickým štítom.
viac
03.04.2019
Dopravu v meste môžeme zmeniť aj bicyklom. Výzva platí pre firmy, aj študentov.
Vymeniť auto za bicykel nie je až také náročné. Za nechuťou urobiť zmenu je zvyčajne strach či pohodlnosť. Ak chcete ísť do práce na bicykli, jediné, čo naozaj musíte urobiť, je vstať skôr a cestu si trošku naplánovať.
viac
05.09.2019
Počas Slovenského dňa kroja sa dozvieme, ktorá obec získa titul Dedina roka 2019
Názov víťaznej obce jubilejného 10. ročníka súťaže Dedina roka 2019, nad ktorým prevzal záštitu minister životného prostredia SR László Sólymos, sa dozvieme v sobotu 7. septembra popoludní po 16.30 hod. počas sprievodného podujatia Radvanského jarmoku - Slovenský deň kroja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %