Streda 21.10.2020
Dnes má meniny 
Uršuľa
°C
12.10.2020 09:00

V Starom Meste pribudnú parkovacie miesta


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny


Staré Mesto pokračuje vo vyznačovaní rezidentských parkovacích miest, do konca roka by ich malo pribudnúť takmer tristoosemdesiat


 

 V bratislavskom Starom Meste do konca roka pribudne ďalších takmer 380 parkovacích miest určených výhradne pre obyvateľov s trvalým pobytom v tejto mestskej časti. Desať percent z novovytvorených parkovacích miest bude voľných – pre návštevy či remeselníkov.

Projekt je v súlade s celomestskou parkovacou politikou, s realizáciou značenia začnú Technické služby Starého Mesta už 7. októbra. 

Dokopy pribudne do staromestskej rezidentskej parkovacej zóny pätnásť ulíc. Ako prvé budú vyznačené ulice Myjavská a Javorinská (7. 10.), poslednou ulicou s novým rezidentským parkovaním pre Staromešťanov bude Partizánska (25. 11.) Regulované státie pribudne aj na uliciach Hummelova, Mošovského, Žiarska, Hlavatého, Lichardova, Bartoňova, Fándlyho, Krmanova, Bradlianska, Zrínskeho, Holubyho, Šulekova (horná časť).

V rezidentskej parkovacej zóne Starého Mesta je aktuálne k dispozícii 3 456 parkovacích miest, nedávno pribudli rezidentské parkovacie miesta na uliciach Vlčkova a Dohnalova.

Staré Mesto je zatiaľ jedinou mestskou časťou Bratislavy, v ktorej plnohodnotne funguje parkovacia politika. Rezidentské parkovanie bolo spustené v septembri 2010, teda pred desiatimi rokmi, v prvej fáze bolo vyznačené na tridsiatich uliciach. Po dokončení realizácie zóny Palisády bude už rezidentskými parkovacími miestami pokrytých viac ako stovka ulíc – čo je polovica staromestských komunikácií.

Autor: (ts-MÚ Bratislava-Staré Mesto)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Pod Mostom SNP pribudlo 13 nových lavičiek
Bratislavčania sa môžu tešiť z trinástich nových lavičiek viedenského typu, ktoré Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy osadil pri Dunaji pod Mostom SNP a pri vstupe na UFO.
viac
13.07.2016
Francúzsky deň ponúkne hudbu i gastronómiu
V Bratislave bude možné opäť zažiť oslavy francúzskeho štátneho sviatku. Vo štvrtok 14. júla sa na Hlavnom námestí môžu obyvatelia a návštevníci hlavného mesta Slovenska zoznámiť s francúzskou kultúrou i špecialitami francúzskej gastronómie.
viac
18.11.2019
Bratislavské Staré Mesto a Nové Mesto podpísali memorandum o spolupráci
Bratislavské Staré Mesto a Nové Mesto oficiálne spečatili spoločný postup pri zlepšovaní životného prostredia či verejného priestoru. Staromestská starostka Zuzana Aufrichtová a novomestský starosta Rudolf Kusý podpísali vo štvrtok (14. 11.) v tejto súvislosti memorandum o spolupráci.
viac
01.10.2020
Štyri verejné priestory v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto dostanú meno
Štyri staromestské verejné priestory, ktoré boli doteraz bezmenné, budú mať svoje mená.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %