Utorok 10.12.2019
Dnes má meniny 
Radúz
°C
15.03.2018 09:53

ZUŠ Jána Melkoviča čaká komplexná vonkajšia rekonštrukcia


Ilustračná snímka - ZUŠ Jána Melkoviča


Dnes, 15. marca 2018, Slovenská inovačná a energetická agentúra, ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Kvalita životného prostredia, doručila Mestu Stará Ľubovňa rozhodnutie o schválení nenávratného finančného príspevku vo výške 240 421 eur na rekonštrukciu ZUŠ Jána Melkoviča.


Budova ZUŠ, nachádzajúca sa na Okružnej ulici v Starej Ľubovni, bola postavená začiatkom 60-tych rokov. Aj napriek realizácii menších stavebných úprav ako je výmena okien, či čiastočná rekonštrukcia vykurovacieho systému, nespĺňa súčasné normatívne požiadavky na energetickú hospodárnosť budov. Problém vysokej energetickej náročnosti tohto objektu však rieši schválený projekt s názvom „Komplexná obnova ZUŠ, Okružná č. 9, Stará Ľubovňa“. „Obnova bude zahŕňať zateplenie obvodového plášťa a stropných konštrukcií, výmenu okien, dverí a osvetľovacích telies, a tiež rekonštrukciu ústredného vykurovania. Prijatím týchto opatrení dôjde predovšetkým k výraznej úspore energie na vykurovanie i celkovej dodanej energie. Samozrejme, zlepší sa aj celkový architektonický vzhľad stavby a predĺži sa jej životnosť,“ informuje primátor mesta Ľuboš Tomko. Celkové oprávnené výdavky na realizáciu tohto projektu boli schválené vo výške 253 075,53 €, pričom spolufinancovanie zo strany Mesta predstavuje 12 653,78 €.

Základnú umeleckú školu Jána Melkoviča v súčasnosti navštevuje viac než 600 žiakov, študujúcich v hudobnom, výtvarnom, tanečnom alebo literárno-dramatickom odbore. Tí každoročne dosahujú mimoriadne úspechy v regionálnych, národných, či medzinárodných súťažiach.

 

Autor: (ts- Ing. Aleš Solár)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.02.2018
Najvýznamnejšie investičné akcie roka 2018 v meste Stará Ľubovňa
Rozvojový program Mesta na rok 2018, schválený Mestským zastupiteľstvom 14. decembra 2017, predstavuje súhrn plánovaných investičných akcií, na ktoré sú z mestského rozpočtu vyčlenené finančné prostriedky vo výške viac ako 2 mil. €.
viac
27.05.2018
Prvá fáza rekonštrukcie pasáže zahájená
Mesto Stará Ľubovňa začína s komplexnou rekonštrukciou pasáže v pamiatkovej zóne. Tá sa uskutoční v dvoch fázach. Prvá fáza je zameraná na opravu existujúceho podchodu a zadnej časti mestského paláca.
viac
29.12.2018
V dvoch miestnych základných školách obnovili kotolne
V Starej Ľubovni nedávno zrekonštruovali kotolne v dvoch tamojších základných školách (ZŠ), ktoré boli v havarijnom stave. Prednosta ľubovnianskeho Mestského úradu Alex Solár informoval, že ešte začiatkom novembra radnica vyhlásila verejné obstarávanie.
viac
19.08.2019
Brány zrekonštruovanej pasáže sú oficiálne otvorené
Komplexná rekonštrukcia pasáže predstavovala jednu z najvýznamnejších akcií Mesta Stará Ľubovňa, ktorej realizácia prebiehala počas minulého i tohto roka. Z dôvodu rozsahu a náročnosti jednotlivých prác sa uskutočnila v dvoch etapách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %