Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
11.12.2023 07:50

Aj tento rok chystajú pre ľudí v núdzi štedrú večeru


Ilustračná snímka Košice-Online


Mesto Banská Štiavnica aj tento rok organizuje v spolupráci s Banskoštiavnickým sociálnym podnikom pod vedením Jána Terena charitatívnu štedrú večeru pre ľudí v núdzi.


Ako informuje samospráva na svojej internetovej stránke, táto pomoc je určená najmä pre osamelých občanov, ako aj rodiny, ktorých táto pomoc poteší a uľahčí im sviatočný deň. "Táto pomoc občanom v núdzi zaznamenala veľký úspech a pozitívnu odozvu zo strany obdarovaných občanov," uvádza mesto.         

Samospráva vyzýva obyvateľov, aby dali organizátorom vedieť, ak vo svojom okolí poznajú ľudí, ktorým by chceli večeru dopriať a zároveň hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomohli pri rozvoze tejto charitatívnej večere.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2016
Pozvánka na jubilejný XV. ročník festivalu Ľudia z rodu Rómov
Nad podujatím prevzali záštitu prezident SR Andrej Kiska, primátorka Zvolena Lenka Balkovičová a primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.
viac
28.04.2018
Zabehnutím okruhu pod Kalváriou môže verejnosť podporiť jej obnovu
Pod banskoštiavnickou Kalváriou sa už budúci víkend uskutoční 1. ročník podujatia Deň rodiny a športu pod Kalváriou. Okrem možnosti stráviť čas so svojou rodinou aktívne, ponúkne podujatie v sobotu 5. mája možnosť podporiť obnovu tejto barokovej pamiatky.
viac
11.01.2019
Mesto kultúry otvorí burza rodinného striebra
Slávnostným ceremoniálom na Námestí sv. Trojice v Banskej Štiavnici a inscenovaným výkupom príbehov obyvateľov mesta na účel ich umeleckého stvárnenia odštartuje 19. januára historicky prvé Mesto kultúry Slovenskej republiky.
viac
15.05.2019
Podkrovie Rubigallu opäť ožije kultúrou
Banská Štiavnica získala staronový priestor, ktorý bude využívaný na kultúrne podujatia. Po deviatich rokoch od začiatku rekonštrukcie sa verejnosti vráti do užívania podkrovie meštianskeho Rubigallovho domu na Námestí sv. Trojice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %