Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
24.03.2022 10:35

DPB nakúpi nové električky, prvých 20 má prísť do konca roka 2023


Ilustračná snímka: (tasr).


Dopravný podnik Bratislava (DPB) podpísal rámcovú zmluvu na nákup nových jednosmerných električiek. V najbližších dňoch by mal mestský dopravca zadať výrobcovi objednávku na prvých 20 z nich.


Dodané by mali byť do konca roka 2023. Informoval o tom hovorca DPB Martin Chlebovec. Obnova vozového parku súvisí aj s predĺžením električkovej trate v Petržalke.

Na základe výsledku verejného obstarávania pôjde o jednosmerné električky Škoda ForCity Plus 29T3 s dĺžkou viac ako 32 metrov a s kapacitou minimálne 240 cestujúcich. "Cestujúci sa čoskoro odvezú ďalšími modernými električkami, ktoré sú im z premávky už dobre známe. Do výbavy však dostanú nové prvky, čím posunieme cestovanie MHD opäť na vyšší level," skonštatoval predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Oproti rovnakým električkám, dodávaných v rokoch 2015 a 2016, bude karoséria vozidiel tuhšia a svetlá budú nahradené za plne ledkové. Električky budú mať klimatizáciu, informačný systém s prestupmi v reálnom čase, farebné vonkajšie displeje, nový kamerový systém, systém automatického počítania cestujúcich (APC), WiFi či USB nabíjačky. Okná budú mať tónované sklá so slnečnou ochranou. Po ich zaradení do premávky budú už dve tretiny vypravovaných električiek v hlavnom meste nízkopodlažné.

Dopravnému podniku dodá nové električky spoločnosť ŠKODA Transportation. Ich nákup je financovaný z eurofondov, na poskytnutie ktorých podpísal vlani DPB s Ministerstvom dopravy a výstavby SR zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.11.2020
DPB vyhlásil tender na nákup 30 nových električiek
V Bratislave pribudne 30 nových jednosmerných, nízkopodlažných a klimatizovaných električiek.
viac
28.05.2021
DPB nakúpil 70 nových kĺbových autobusov, staré Karosy končia
Dopravný podnik Bratislava (DPB) podpísal rámcovú zmluvu na nákup 70 nových nízkopodlažných, nízkoemisných a kapacitných autobusov. Tento nákup podľa dopravcu znamená definitívnu rozlúčku so starými Karosami v bratislavských uliciach. Informovala o tom hovorkyňa podniku Ľubica Melcerová.
viac
24.06.2021
DPB chystá nákupy nových autobusov, električiek i hybridných trolejbusov
Dopravný podnik Bratislava (DPB) plánuje nakúpiť celkovo 150 nových autobusov, 40 električiek a 50 hybridných trolejbusov s pomocným batériovým pohonom. Niektoré vozidlá už má vo svojom vozidlovom parku, ďalšie sú objednané alebo na ich dodanie je vyhlásená súťaž.
viac
01.06.2022
V meste budú jazdiť nové obojsmerné električky, DPB ich už objednal
V Bratislave bude jazdiť desať nových obojsmerných nízkopodlažných električiek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %