Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
23.11.2022 08:25

KSK zrekonštruoval most za obcou Novosad, práce stáli 219 000 eur


Ilustračná snímka.


Košický samosprávny kraj (KSK) ukončil v novembri rekonštrukciu mosta na ceste II/552 za obcou Novosad v okrese Trebišov. Jeho obnova sa začala v júni tohto roka a stála viac ako 219 000 eur, informoval v utorok Úrad KSK.


Rekonštrukciu si vyžiadal zlý stavebnotechnický stav mosta. Medzi najväčšie problémy patrilo, že na mostných krídlach dochádzalo k rozpadu a odlamovaniu betónu a vzniku trhlín, poškodená bola aj hydroizolácia. Vek sa podľa kraja podpísal aj pod vypadanú výplň styčných škár konštrukcie či skorodované a chýbajúce zábradlie.

Stavebné práce pozostávali z búrania mostného zvršku a konštrukčných častí. V prechodovej oblasti stavbári vybudovali drenážne vrstvy a nové mostné krídla. V rámci mostného zvršku realizovali novú hydroizoláciu, vrstvy vozovky, odvodnenie mosta a zábradľové zvodidlá. Záverečné práce obsahovali úpravu okolia, zhotovenie vodorovného dopravného značenia a umiestnenie tabúľ s identifikačným číslom mosta.

Podľa predsedu KSK Rastislava Trnku sa pod zlý technický stav mosta z roku 1986 podpísala hlavne intenzita dopravy. "Okrem skorodovaných častí a zatekania mosta sa na vozovke začali vyskytovať trhliny, hrbole a poklesy. Som rád, že práce sa podarilo dokončiť v stanovených termínoch a že Zemplínčania nemuseli absolvovať obchádzku. Obnova sa realizovala po poloviciach vždy v jednom jazdnom pruhu," uviedol. Rekonštrukciu zabezpečila Správa ciest KSK.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2021
Most pri obci Stretava budú musieť kompletne zrekonštruovať
Most na ceste II/555 pri obci Stretava v okrese Michalovce, na ktorom už niekoľko týždňov platia dopravné obmedzenia, bude musieť podstúpiť komplexnú rekonštrukciu.
viac
19.04.2022
Rekonštrukcia mosta v Michalovciach si vyžiada dopravné obmedzenia
Rekonštrukcia mosta M1608 cez rieku Laborec na Vinianskej ceste v Michalovciach, s ktorou chce Košický samosprávny kraj (KSK) začať v stredu (20. 4.), si vyžiada dopravné obmedzenia.
viac
31.05.2022
Začala sa rekonštrukcia mosta medzi Slancom a Novým Salašom
Košický samosprávny kraj (KSK) začal s rekonštrukciou mosta medzi obcami Slanec a Nový Salaš (okres Košice-okolie), ktorý prechádza ponad potok Bradlá. Stavbári rozšíria cestu a opravia prepadnutú vozovku po oboch stranách mosta.
viac
21.07.2022
Rekonštrukcia mosta v Gelnici ide podľa harmonogramu, rokujú o zvýšení ceny
Práce na rekonštrukcii takzvaného horného mosta cez rieku Hnilec v Gelnici pokračujú podľa harmonogramu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %