Štvrtok 29.02.2024
Dnes má meniny 
Radomír
°C
28.08.2023 04:15

Mesto chce rozšíriť MHD, hľadá dopravcu na dlhodobý kontrakt


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Pezinok hľadá dopravcu, ktorý bude od januára 2024 zabezpečovať prevádzku mestskej hromadnej dopravy (MHD). V oznámení o verejnom obstarávaní, zverejnenom v pondelok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ráta s prevádzkou rozšírenej siete liniek.


Mesto chce podpísať dlhodobý desaťročný kontrakt a zo súčasnej jednej linky premávajúcej počas pracovných dní, rozšíriť sieť MHD na štyri linky, premávajúce každý deň. Predpokladaná cena obstarania je 6 399 302 eur bez DPH. Záujemcovia môžu predložiť ponuky do 6. októbra. Sieť MHD bude súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Mesto v súťažných podkladoch pripomína, že súčasný prevádzkovateľ MHD v Pezinku momentálne zabezpečuje transport na jednej linke po trase medzi železničnou stanicou a nemocnicou. "Autobus na linke mesačne najazdí 2000 - 2200 km, premáva iba počas pracovných dní," dodáva mesto.

Samospráva má záujem vzhľadom na veľkosť mesta, jeho tvar a rozlohu zabezpečiť po novom štyri linky. "Navrhovanými trasami sú Kučišdorf - železničná stanica, nemocnica - sídlisko Muškát - železničná stanica, nemocnica - sídlisko Sever - železničná stanica a okružná trasa sídlisko Juh - železničná stanica," avizuje mesto. Cestovný poriadok chce naviazať hlavne na odchody a príchody vlakov smer Bratislava a Trnava na železničnú stanicu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.08.2020
Hlivák: Zákon pre výstavbu nájomných bytov upraví pracovná skupina
Výstavba nájomných bytov nie je podľa Hliváka pre ÚVO novou témou a úrad už niekoľko rokov pracuje na tom, aby samosprávy neporušovali zákon.
viac
26.09.2020
OP Efektívna verejná správa podporí efektívnosť verejného obstarávania
Dňa 3.septembra nadobudla účinnosť Zmluva o poskytnutí NFP s Úradom pre verejné obstarávanie (UVO) k Operačný program Efektívna verejná správa národnému projektu „Zvyšovanie efektívnosti v oblasti verejného obstarávania na Slovensku“.
viac
10.11.2020
Najväčší priestor na zjednodušenie VO je pri podlimitných zákazkách
Snaha zefektívniť, zrýchliť a tiež zjednodušiť proces verejného obstarávania je jedným z hlavných pilierov zásadnej novely zákona o verejnom obstarávaní, ktorú pripravil Úrad pre verejné obstarávanie.
viac
02.12.2020
Obstarávanie nájomných bytov
Úrad pre verejné obstarávanie pripravil odborný materiál o obstarávaní nájomných bytov. Účelom je napomôcť verejným obstarávateľom, predovšetkým mestám a obciam, pri zabezpečení výstavby bytových domov s nájomnými bytmi v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %