Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
21.09.2022 09:30

Mesto rekonštruuje hasičskú zbrojnicu, pristaví tam i garáž


Ilustračná snímka: (tasr).


Dobrovoľní hasiči z Partizánskeho budú do konca roka mať k dispozícii väčšie priestory. Do prístavby dvojgaráže a rekonštrukcie požiarnej zbrojnice v mestskej časti Veľké Bielice samospráva investuje viac ako 70 000 eur. Informoval o tom primátor Jozef Božik.


"Prístavbou k existujúcemu objektu šatní a garáží pre dobrovoľný hasičský zbor v areáli futbalového štadióna vznikne priestor šatní, toalety, technickej miestnosti a novej garáže pre požiarne autá," načrtol Božik.

Garáž je podľa neho priechodná cez požiarne dvere do priestorov chodby a následne toalety, technickej miestnosti i klubovne. "Objekt bude napojený na všetky inžinierske siete, ktoré sú privedené na pozemok," doplnil.

Dodávateľom prác je spoločnosť Building so sídlom v Chynoranoch. Mesto jej zaplatí 71 872,54 eura, pričom 30 000 eur získalo formou dotácie z Ministerstva vnútra SR. Práce by mala firma dokončiť do 20. decembra tohto roka.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.05.2016
V Šimonovanoch otvorili jeden z najstarších kaštieľov na Slovensku
Vodný hrad v Partizánskom, jeden z najstarších kaštieľov na Slovensku svojho druhu, slávnostne otvorili a sprístupnili verejnosti.
viac
24.01.2019
Šaľa zrekonštruuje historickú budovu hasičskej zbrojnice
Šalianska radnica zrekonštruuje budovu hasičskej zbrojnice v mestskej časti Veča. V minulosti tu už bola kompletne opravená strecha, vďaka dotácii sa opraví aj zvyšná časť takmer 90-ročnej budovy.
viac
25.01.2019
Dobrovoľní hasiči v obci Kokšov-Bakša majú vynovenú hasičskú zbrojnicu
Obnova hasičskej zbrojnice v obci Kokšov-Bakša v okrese Košice-okolie si vyžiada približne 88.000 eur. Ako pre TASR povedal starosta Mikuláš Hudák, hotová má byť na prelome mesiacov január a február.
viac
22.03.2022
Ružinov zrekonštruoval historickú požiarnu zbrojnicu v Prievoze
Bratislavský Ružinov zrekonštruoval historickú požiarnu zbrojnicu, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. Ružinovskí miestni hasiči sa jej obnovy dočkali po takmer 15 rokoch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %