Pondelok 20.03.2023
Dnes má meniny 
Víťazoslav, Klaudius
°C
17.03.2023 02:25

Mesto vlani ušetrilo pri verejných obstarávaniach 1,1 milióna eur


Mestský úrad v Topoľčanoch.


Mesto Topoľčany ušetrilo pri verejných obstarávaniach v minulom roku finančné prostriedky vo výške 1 108 900 eur.


Táto suma predstavuje rozdiel medzi vysúťaženou a predpokladanou hodnotou zákazky, ktorá sa určuje v zmysle zákona, informovala hovorkyňa mesta Lenka Savarová.

Ušetrené peniaze samospráva priebežne použila na ďalšie minuloročné investície. Nepoužité financie zvýšili rezervný fond, ktorý má aktuálne hodnotu 5 359 000 eur.

V tomto roku má mesto v pláne realizovať z prostriedkov mesta aj z európskych fondov viacero projektov. Patrí k nim príprava projektu debarierizácie podchodu pod železničnou stanicou, revitalizácia vnútrobloku M. Benku i prekrytie 50-metrového bazéna na kúpalisku tak, aby bola zabezpečená jeho celoročná prevádzka. Pripravená je aj realizácia vodozádržných opatrení v okolí bývalej Základnej školy Gagarinova a Dome kultúry v Topoľčanoch či vybudovanie centra environmentálnej výchovy.

Radnica plánuje rozšírenie Nového cintorína a opravu časti bočného múru Starého cintorína, zavedenie zdieľaných bicyklov, začať by sa malo aj s výstavbou druhej etapy cyklocesty. Detské ihriská v meste by mali byť doplnené o nové hracie prvky, na pešej zóne sa pripravuje oprava dlažby. Samospráva počíta aj s budovaním nových parkovacích miest na sídliskách F, Juh a Východ a opravou ďalších úsekov ciest a chodníkov podľa priorít mestských výborov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.05.2020
Staré Mesto očakáva výpadok na daniach viac ako 1,9 mil. eur
Bratislavské Staré Mesto očakáva v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu výpadok na výnosoch z daní vo výške viac ako 1,9 milióna eur. Týka sa to dane z príjmov fyzických osôb, dane za užívanie verejného priestranstva i dane z nehnuteľnosti.
viac
01.10.2020
Štyri verejné priestory v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto dostanú meno
Štyri staromestské verejné priestory, ktoré boli doteraz bezmenné, budú mať svoje mená.
viac
12.05.2021
Zníženie frekvencie zvozu komunálneho odpadu prinieslo úsporu
Za prvé tri mesiace tohto roka prinieslo mestu Handlová zníženie frekvencie zvozu komunálneho odpadu úsporu až 9 160 eur.
viac
16.11.2021
Nitra poskytne dotácie na sociálnu oblasť a podporu verejného zdravia
Poskytovatelia sociálnej a zdravotnej starostlivosti môžu získať z nitrianskeho magistrátu dotáciu na svoje aktivity v roku 2022. Svoju žiadosť musia podať najneskôr do konca novembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.35 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.00 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %