Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
08.08.2023 12:35

Na Lidickom námestí pribudnú ihriská, zeleň aj kynologický park


Snímka zdroj: (Mesto Košice).


V košickej mestskej časti Dargovských hrdinov aktuálne revitalizujú verejné priestranstvo na Lidickom námestí. Pribudnú tu ihriská, zeleň aj kynologický park. Práce za vyše 151 000 eur by mali byť hotové do konca októbra. Informuje o tom mesto Košice na sociálnej sieti.


V rámci projektu doplnia nové detské ihriská a na pôvodných osadia nové herné prvky. Pribudne tiež fitnes ihrisko pre všetky vekové kategórie, lavičky a koše. Súčasťou projektu je aj výsadba nových stromov a kríkov. Novinkou bude tiež kynologické ihrisko s prekážkami na tréning.

"Cieľom premeny tohto rozsiahleho priestoru je zvýšiť jeho funkčnú a estetickú hodnotu a vytvoriť tak príjemné prostredie pre obyvateľov sídliska," uvádza magistrát.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2017
Mesto chce v rámci nového projektu zatraktívniť Park M. R. Štefánika
Mesto Partizánske sa pokúsi získať nenávratný finančný prostriedok z Fondu mikropojektov Európskej únie na realizáciu cezhraničného projektu, ktorý je zameraný na podporu turizmu a propagáciu historického, kultúrneho a prírodného dedičstva.
viac
07.08.2019
Mesto Trenčín dostane na revitalizáciu parku a na zeleň viac ako 600-tis. eur
Viac ako 600-tis. eur z eurofondov a štátneho rozpočtu dostane mesto Trenčín na revitalizáciu parku Úspech a na zeleň vo vnútrobloku na sídlisku Sihoť. Rozhodlo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program.
viac
24.04.2020
Dudince začali s revitalizáciou kúpeľného parku
Po troch rokoch prípravných prác sa začala v Dudinciach realizácia stavebnej časti projektu cezhraničnej spolupráce mesta Dudince s maďarskou obcou Bánk.
viac
02.03.2023
Mesto vyhlásilo súťaž na revitalizáciu parkov a verejných priestranstiev
Mesto Košice vyhlásilo výzvu na predkladanie ponúk na revitalizáciu parkov a verejných priestranstiev. Celková predpokladaná hodnota zákazky rozdelenej na tri časti je viac ako 800 000 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %