Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
12.06.2024 04:30

Pri tvorbe nového PHRSR zohľadní samospráva aj názory obyvateľov


Ilustračná snímka (TASR)


Obyvatelia Banskej Štiavnice môžu prostredníctvom dotazníkov vyjadriť svoj názor, v ktorých oblastiach by sa malo mesto rozvíjať, a, naopak, aké sú jeho silné stránky. Názory obyvateľov zohľadní banskoštiavnická samospráva pri tvorbe nového strategického dokumentu. Informovala o tom radnica.


Mesto totiž pripravuje nový Plán hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja (PHRSR) mesta Banská Štiavnica na roky 2025 - 2035. "Aby bolo možné optimálne nastaviť aktivity potrebné na rozvoj mesta v nasledujúcom období, je potrebné poznať potreby a názory obyvateľov na to, čo je potrebné v meste zlepšiť, rozvíjať, do čoho investovať, čo nové priniesť, respektíve naopak, s čím ste spokojní a do čoho už investovať netreba," uviedla radnica.         

Dotazník nájdu obyvatelia na oficiálnej internetovej stránke mesta. Svoje názory prostredníctvom dotazníka môžu obyvatelia samospráve posielať do 15. júla.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2017
Ako si Banská Štiavnica poradila s podnikateľmi. Tí využívali kontajnery občanov
Od januára 2017 zaviedli v meste Banská Štiavnica množstvový zber zmesového komunálneho odpadu pre právnické osoby a spoplatnili aj odber vytriedených odpadov z podnikateľskej činnosti. Motivujú ich tým nevhadzovať odpad do nádob určených pre občanov.
viac
27.10.2017
Samospráva chce zrekonštruovať Komunitné centrum na Šobove
Banskoštiavnická samospráva plánuje zrekonštruovať Komunitné centrum, ktoré svoje aktivity vyvíja v lokalite Šobov, kde žije početná rómska komunita.
viac
26.03.2018
Samospráva chce získať dotácie na rekonštrukciu hasičských zbrojníc
Banskoštiavnická samospráva chce zrekonštruovať dve hasičské zbrojnice. Na ich opravu sa snaží získať dotácie z ministerstva vnútra. Predloženie žiadosti a tiež výšku prípadného spolufinancovania schválili banskoštiavnickí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva.
viac
23.07.2020
Verejnosť môže pripomienkovať projekt Smart City
Banskoštiavnická samospráva pripravuje projekt Smart City, ktorý má riešiť situáciu s parkovaním v historickom centre mesta navigačným systémom a tiež dokončenie modernizácie verejného osvetlenia prostredníctvom využitia moderných technológií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %