Sobota 13.04.2024
Dnes má meniny 
Aleš
°C
14.06.2019 01:35

Transparentné riadenie mesta majú zabezpečiť nové poradné orgány


Primátor Ružomberka Igor Čombor. Snímka: (tasr)


Transparentné a komplexné riadenie mesta Ružomberok majú zabezpečiť štyri nové poradné orgány. Zriadil ich ružomberský primátor Igor Čombor. Sú medzi nimi legislatívna rada primátora, zbor poradcov primátora, klub primátorov mesta a zbor ambasádorov mesta.


Slávnostné odovzdávanie menovacích dekrétov novým poradcom sa uskutočnilo vo štvrtok v zasadačke Mestského úradu v Ružomberku.       

Súčasťou každého z poradných orgánov sú ľudia, ktorí sa podľa primátora radia medzi intelektuálnu špičku mesta Ružomberok vďaka celoživotnej práci na budovaní mesta. Členstvo v radách prijali dobrovoľne bez nároku na finančný či iný honorár. „Pre každého primátora je dôležité obklopiť sa čo najlepšími poradcami a lokálpatriotmi. Preto som sa rozhodol, že ľuďom, ktorí mi dlhodobo radia, dám oficiálny status poradcu primátora či mesta,“ uviedol Čombor na margo zboru poradcov, v ktorom sa v súčasnosti nachádzajú viac ako dve desiatky mien, pričom každý z nich je poradcom v inej oblasti.       

Primátor založil aj samostatnú legislatívnu poradenskú skupinu - legislatívnu radu. Tá spája právnikov, ktorí buď pochádzajú z Ružomberka, alebo v ňom pôsobia. Novozaložený klub primátorov zas zahŕňa všetkých dodnes žijúcich primátorov Ružomberka. Tí by mali Čomborovi radiť predovšetkým v otázkach plánovania budúcich krokov, ktoré môžu ovplyvniť vzhľad mesta. „Ide mi predovšetkým o cielené a dlhodobé budovanie mesta v prospech občana. Preto mám klub primátorov, kde sú ľudia, s ktorými sa na niektoré dôležité veci pozrieme spoločne,“ povedal Čombor.       

Cieľom zborov a klubu je prispieť k pozitívnemu vývoju mesta. Práva a povinnosti členov vymedzuje štatút, riadi predseda a koordinuje tajomník, ktorý je spoločný pre všetky novovzniknuté kluby.       

Štvrtkové slávnostné odovzdávanie menovacích dekrétov sa týkalo zboru poradcov, klubu primátorov a členov legislatívnej rady. Menovacie dekréty do zboru ambasádorov odovzdajú vo štvrtok 20. júna.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.12.2018
Staronový primátor Ružomberka Igor Čombor sa ujal funkcie
Staronový primátor Ružomberka Igor Čombor (nezávislý) sa na stredajšom ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) v metropole dolného Liptova ujal svojej funkcie. Slávnostný sľub zároveň zložilo aj všetkých 25 poslancov.
viac
02.02.2019
Nespokojní obyvatelia Ružomberka spustili petíciu za zdravé mesto
Petíciu za zdravý Ružomberok spustili v piatok (1. 2.) počas ďalšieho verejného protestu v blízkosti administratívnej budovy Mondi SCP nespokojní obyvatelia mesta. Žiadajú v nej štátne orgány a miestnu samosprávu o urýchlené vyriešenie situácie v súvislosti s obťažujúcim zápachom v meste.
viac
29.07.2019
Nedeľa vo Vlkolínci sa nesie v znamení folklóru a ľudových remesiel
Tradičné podujatie Nedeľa vo Vlkolínci sa tento rok niesla v znamení folklóru a ľudových remesiel. Celodenný kultúrny program otvorilo v nedeľu dopoludnia vystúpenie folklórnej skupiny Likava.
viac
12.12.2019
Poslanci schválili finančný dar 10-tis. eur pre mesto Prešov
Ružomberskí mestskí poslanci na stredajšom rokovaní schválili nenávratnú finančnú pomoc pre mesto Prešov v sume 10-tis. eur. Ide o peniaze pre obyvateľov Prešova, ktorých v piatok 6. decembra postihla tragická udalosť výbuchu plynu na Mukačevskej ulici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %