Streda 27.09.2023
Dnes má meniny 
Cyprián
°C
23.05.2023 07:45

V utorok sa začne dvojdňový snem ZMOS, voliť si budú nového predsedu


Na snímke predseda ZMOS Branislav Tréger. Snímka zdroj: (tasr).


V utorok (23. 5.) sa začne 34. snem Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Jeho súčasťou bude voľba predsedu a členov kontrolnej komisie na najbližšie štyri roky, ako aj schválenie ročných priorít združenia.


Dvojdňové rokovanie sa uskutoční v Bratislave a zúčastní sa na ňom aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. Počas prvého rokovacieho dňa predseda ZMOS predloží správu o činnosti združenia a zhodnotí štvorročné volebné obdobie. Po vystúpení najvyšších ústavných činiteľov bude nasledovať pracovná časť snemu.

V rámci nej sa budú delegáti venovať aktuálnym pracovným otázkam, plneniu priorít od minuloročného snemu, diskusii o prioritách na nadchádzajúce ročné obdobie vrátane voľby predsedu i členov kontrolnej komisie.

V stredu (24. 5.) bude rokovanie snemu pokračovať správou o výsledkoch volieb. Delegáti zároveň schvália uznesenia snemu vrátane priorít na obdobie do ďalšieho snemu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.02.2020
Rokovala Rada Združenia miest a obcí Slovenska
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger zvolal na stredu 5. februára 2020 v poradí 8. rokovanie Rady ZMOS. Členovia Rady ZMOS sa venovali aktuálnym témam z hľadiska dopadov na samosprávy a vnútorným aktivitám ZMOS.
viac
06.08.2020
Komuniké z 5. zasadnutia Predsedníctva ZMOS
V poradí 5. zasadnutie Predsedníctva Združenia miest a obcí Slovenska sa venovalo hlavne problematike odpadového hospodárstva a Envirofondu.
viac
27.04.2022
Stretli sa zástupcovia samospráv z Horného Považia
Pracovné rokovanie snemu Regionálneho združenia miest a obcí Horného Považia, ktoré má bezmála 50 členov, zvolal a viedol jeho predseda a primátor mesta Žilina Peter Fiabáne. Pozvanie medzi kolegov zo samospráv prijal aj predseda ZMOS Branislav Tréger.
viac
25.05.2023
ZMOS volá po práve veta pri návrhoch zákonov s priamym dosahom na samosprávy
Dlhodobým cieľom Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) je možnosť uplatnenia práva veta pri legislatívnych návrhoch, ktoré majú priamy dosah na fungovanie samospráv. Na stredajšej tlačovej konferencii o tom po dvojdňovom sneme informoval nový predseda združenia Jozef Božik.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %