Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
18.08.2023 02:25

Zemplínsky jarmok prinesie aj remeslá, kultúru či šport


Na archívnej snímke návštevníci počas 51. ročníka tradičného podujatia Zemplínsky jarmok v Michalovciach. Snímka zdroj: (tasr).


Súčasťou 52. ročníka Zemplínskeho jarmoku v Michalovciach bude v piatok a v sobotu (19. 8.) okrem približne 100 predajných stánkov aj gastronómia, remeslá, kultúra, šport či zábava pre deti. Z radnice o tom informovala Marcela Andréová.


Oficiálne otvorenie jarmoku na tribúne pri mestskom úrade je naplánované na piatok o 10.00 h. Program prinesie aj uvedenie publikácie mapujúcej vývoj umenia v meste, vystúpenie mažoretiek, dychovej hudby, bábkové divadlo i koncerty hudobných skupín.

Ani tento rok napokon nebude chýbať spanilá jazda motorkárov cez námestie. Jazdci sa budú schádzať od 16.00 h na parkovisku na Štefánikovej ulici a samotná jazda odštartuje o 18.00 h. Na Námestí slobody bude zas prebiehať Súťaž silákov, ktorí sa pokúsia ťahať kamión či otočiť 300-kilogramovú pneumatiku. Piatkový program jarmoku vyvrcholí o 20.00 h koncertom Petra Cmorika.

Od sobotného rána bude vo vestibule mestského kultúrneho strediska (MsKS) výstava Plody Zemplína a podvečer ožije námestie cimbalovou muzikou aj vystúpeniami skupín The Spants a Supersonix.

"Počas obidvoch jarmočných dní bude na parkovisku pri MsKS pripravená Ulička remesiel. Svoje výrobky v nej ponúkne 50 remeselníkov. Rovnako počas piatka aj soboty je pre všetkých milovníkov zvierat pripravená na pozemku vedľa budovy mestského úradu chovateľská výstava drobných zvierat," uviedla Andréová.

Medzi sprievodné podujatia patria Michalovské majstrovstvá vo futbale hráčov nad 50 rokov, Michalovský letný streetball či súťaž v pouličnej basketbalovej hre 3x3. Pre deti budú pripravené aj individuálne súťaže.

Z dôvodu konania Zemplínskeho jarmoku je do soboty do 24.00 h pre dopravu úplne uzavretá Obchodná ulica. Obchádzková trasa vedie cez ulice Duklianska a Andreja Sládkoviča.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.08.2019
Jubilejný Zemplínsky jarmok
Zemplínsky jarmok je podujatie, ktoré už neodmysliteľne patrí k letu v Michalovciach. Tento rok sa bude konať jeho jubilejný päťdesiaty ročník a prinesie naozaj pre každého niečo. Čo konkrétne to bude?
viac
19.08.2022
Mesto v piatok a sobotu ožije Zemplínskym jarmokom
Centrum dolného Zemplína ožije počas piatka a soboty (19. - 20. 8.) Zemplínskym jarmokom. Tradičné podujatie, ktoré muselo mať pre pandémiu nového koronavírusu dvojročnú prestávku, sa uskutoční vo svojom 51. ročníku.
viac
30.05.2023
Ružomberok sa pripravuje na najväčšiu kultúrnu akciu roka, bude 2. a 3. júna
Mesto Ružomberok sa pripravuje na najväčšiu kultúrnu akciu roka - jarmok. Podujatie ponúkne od piatka do soboty (2. - 3. 6.) program s hudobnými interpretmi, ukážky remesiel, gastrozónu, tvorivé dielne pre deti aj sprievodné akcie.
viac
02.06.2023
Dni mesta prinesú koncerty, jarmok, oceňovanie najlepších aj ohňostroj
V horehronskej metropole štartujú v piatok (2. 6.) Dni mesta Brezna. Návštevníkov čakajú rôzne kultúrne vystúpenia, koncerty, jarmok, prezentácia tradičných remesiel, atrakcie pre deti, ale aj oceňovanie najlepších a v mestskom hoteli Ďumbier i národná výstava bonsajov a suiseki.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %